Short track - MŚJ: dobre wejście w mistrzostwa Polek i Niewińskiego

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 04.03.2022, 22:41

Za nami pierwszy dzień rywalizacji w short tracku. Jak dotąd odbyły się tylko turnieje eliminacyjne. Z dobrej strony pokazały się panie, zaś nieco gorzej spisali się panowie, wśród których na pochwałę może liczyć jedynie Michał Niewiński

1500m kobiet

W biegu na 1500 metrów kobiet w rywalizacji wzięły udział trzy nasze zawodniczki. Już w pierwszym biegu oglądaliśmy pierwszą z nich - Hannę Sokołowską. Polka bez większych problemów uporała się w ćwierćfinale z rywalkami i wygrała swój wyścig z czasem 2:41.778. Kolejną naszą zawodniczką, która wystąpiła na 1500 metrów była Magdalena Zych. Ona nie miała tyle szczęścia co Hanna Sokołowska i nie wygrała swojego wyścigu, lecz zajęła trzecie miejsce i awansowała do półfinału. Ostatnia z naszych zawodniczek - Ada Majewska wystąpiła w szóstym wyścigu ćwierćfinałowy, lecz nie udało jej się awansować dalej.

500m kobiet

Hanna Sokołowska oraz Magdalena Zych wzięły udział także w kolejnych konkurencjach. W biegu na 500 metrów Sokołowska ponownie uzyskała awans. Tym razem jednak w swoim biegu zajęła drugie miejsce. W podobnej sytuacji była Zych, która także z drugiego miejsca, lecz uzyskała awans do dalszej części rywalizacji. Jedyną zawodniczką spośród biało-czerwonych, która nie brała udziału w poprzedniej konkurencji była Karolina Parczewska. Polka, podobnie jak jej poprzedniczki awansowała do finału z drugiej lokaty.

1000 metrów kobiet

Dla Magdaleny Zych najmniej szczęśliwy był wyścig na 1000 metrów kobiet. Polka nie ukończyła swojego wyścigu i pożegnała się z rywalizacją. Swojego wyścigu nie ukończyła także Hanna Sokołowska. Polka jednak decyzją sędziów uzyskała awans do kolejnej rundy, a dyskwalifikacją ukarano Dianę Laurę Vegi. Ostatnia z Polek - Karolina Parczewska uzyskała awans z trzeciego miejsca.

SZTAFETA 3000 metrów kobiet

Polki w składzie Ada Majewska, Karolina Parczewska, Hanna Sokołowska, Magdalena Zych uzyskały awans do półfinałów, choć w swoim wyścigu zajęły ostatnie miejsce. Udało im się jednak awansować z czasem.

1500 metrów mężczyzn

W pierwszym wyścigu ćwierćfinałowym mieliśmy okazję oglądać Michała Niewińskiego. Polak do ostatnich metrów walczył o bezpośredni awans. Ostatecznie udało mu się to. Niestety pozostali nasi reprezentanci nie mieli tyle szczęścia. Jędrzej Borowiecki zakończył swój ćwierćfinał na czwartym miejscu, a Adam Muchlado na ostatniej siódmej lokacie.

500 metrów mężczyzn

W biegu na 500 metrów ponownie Michał Niewiński uzyskał awans. Tym razem poszło mu zdecydowanie łatwiej i miał blisko sekundową przewagę nad rywalami. Do ćwierćfinału awans uzyskał również Jędrzej Borowiecki. Adam Muchlado ponownie musiał obejść się smakiem.

1000 metrów mężczyzn

W rywalizacji na 1000 metrów przez pre-eliminacje przeszedł jedynie Michał Niewiński. Jędrzej Borowiecki oraz Adam Muchlado nie awansowali do wyścigu. W drugiej fazie Niewińskiemu udało się awansować, lecz awans uzyskał on z trzeciego miejsca z czasem 1:27.724, co generalnie było trzecim czasem w całych eliminacjach.