Skoki narciarskie - PŚ (Raw Air): zwycięstwo Opseth, Rajda znów z punktami
Ailura/Wikimedia

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 05.03.2022, 14:38

Silje Opseth okazała się najlepsza w sobotnim konkursie Pucharu Świata kobiet w Oslo. Norweżka na podium wyprzedziła Nikę Kriżnar oraz Sarę Takanashi. Kolejne punkty w tym sezonie zdobyła Kinga Rajda, która zajęła miejsce w trzeciej dziesiątce.

Sobotnią rywalizację poprzedził prolog, w którym najlepsza okazała się Nika Kriżnar ze Słowenii, która wyprzedziła Austriaczkę Maritę Kramer oraz Yuki Ito z Japonii. Niezły skok oddała Kinga Rajda, która osiągnęła 98,5 metra i zajęła miejsce w połowie trzeciej dziesiątki. Nicole Konderla skoczyła słabiej od koleżanki z reprezentacji, bowiem wylądowała na 83. metrze i zamknęła stawkę. W klasyfikacji cyklu Raw Air na prowadzeniu umocniła się Kriżnar, która miała bezpieczną przewagę nad pozostałymi rywalkami.

Pierwsza seria konkursowa mogła się podobać ze względu na sporą ilość skoków w granicach i powyżej 120 metra. Pomimo znacznej poprawy Nicole Konderli, która uzyskała 97 metrów, nie udało jej się awansować do rundy finałowej, bowiem trzeba było lądować sporo poza setnym metrem. Ta sztuka udała się Rajdzie, która uzyskała 106,5 metra i zajmowała na półmetku zawodów 22. lokatę. Prowadziła Silje Opseth z Norwegii, która wyprzedzała Kriżnar oraz Japonkę Sarę Takanashi. Słabszy skok oddała liderka Pucharu Świata – Marita Kramer – zajmująca po pierwszej serii siódmą lokatę.

Podobnie jak w pierwszej serii, tak i w drugiej oglądaliśmy sporo dalekich prób, a większość zawodniczek poprawiła swoje rezultaty. W tym gronie znalazła się także Rajda, która oddała skok lepszy o pół metra od swojej pierwszej próby, jednak nie pozwoliło 22-latce utrzymać swojej pozycji. Ostatecznie zawodniczka ze Szczyrku została sklasyfikowana na 25. pozycji. Walka o zwycięstwo z kolei trwała do samego końca. Zwyciężczynią konkursu została Opseth, która uzyskała najlepszą odległość dnia – 131,5 metra. Podium uzupełniły Kriżnar i Takanashi.

W klasyfikacji cyklu Raw Air niezmiennie prowadzi Kriżnar, której, tylko kataklizm może odebrać zwycięstwo po niedzielnym konkursie. Na drugie miejsce wskoczyła Ursa Bogataj, natomiast Marita Kramer spadła na trzecią lokatę.