Po przedostatniej kolejce dalej nie znamy wicemistrza ligi hiszpańskiej

• Data publikacji: 12.05.2018, 18:34

Na dwie kolejki przed końcem ASOBAL ligi znamy już mistrza kraju (Barcelona) oraz spadkowiczów (Puerto Sagunto i Zamora). Walka o drugie i trzecie miejsce jest naprawdę pasjonująca. 29. seria spotkań miała odpowiedzieć na pytanie, kto stanie na podium obok Barcelony.

Ademar - La Rioja

Ten mecz miał rozstrzygnąć o losach srebrnego i brązowego medalu. Gospodarze wyprzedzali o dwa punkty gości. Przyjezdni musieli wygrać, by myśleć o drugim miejscu. Początek był bardziej udany dla Ademary (6:3). Drużyna La Rioja jednak nie dawała za wygraną i szybko odrobiła straty. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobyła ekipa gospodarzy (9:7). Po przerwie mecz dalej był bardzo wyrównany (19:19). Zarówno jedni, jak i drudzy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, by być krok bliżej upragnionego medalu. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami, a spotkanie zakończyło się wynikiem 23:23.

Anaitasuna – Barcelona

Barcelona już nie musiała o nic walczyć, jednak nie chciała odpuścić tego meczu, by zakończyć sezon w wielkim stylu. W pierwszej połowie gra była dosyć wyrównana. Gospodarze nie ugięli się przed Katalończykami i wygrali pierwsze 30 minut - 15:14! Po przerwie goście szybko wyszli na prowadzenie, korzystając z błędów przeciwnika (21:27). Nie pozwolili, by Anaitasuna ich dogoniła i spokojnie ekipa Kamila Syprzaka wygrała to spotkanie 26:34.

Benidorm - Granollers

Przed tym spotkaniem Granollers dalej liczyli się w walce o najważniejsze miejsca w tabeli. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze (3:0). Po kilku dobrych kontratakach i wykorzystaniu błędów przeciwników, goście wyszli na prowadzenie 8:6. To właśnie oni zeszli na przerwę z przewagą jednej bramki (14:15).  Druga część spotkania była bardzo wyrównana. Oba zespoły skrzętnie wykorzystywały wzajemne potknięcia. Jednak lepiej radziła sobie z tym zadaniem drużyna Granollers (24:27), która ostatecznie wygrała spotkanie jedną bramką (27:28).

Guadalajara - Zamora 30:21 (15:10)

Huesca - Morrazo Cangas 29:22 (14:13)

Puente Genil - Atl. Valladolid 27:27 (13:14)

Puerto Sagundo - Cuenca 23:25 (9:10)

Teucro - CD Bidasoa Irun 27:31 (13:12)

Zespół Ademar nadal utrzymuje się na drugim miejscu, jednak tuż za swoimi plecami ma Granollers oraz La Rioja. Jeśli chcą utrzymać swoją pozycję, to w ostatniej kolejce nie mogą pozwolić sobie na przegraną.