Strzelectwo - MŚ: Polacy z brązem w konkurencji juniorskiej

Strzelectwo - MŚ: Polacy z brązem w konkurencji juniorskiej

  • Data publikacji: 10.09.2018, 09:16

Poniedziałek przyniósł Polakom kolejny medal na mistrzostwach świata w strzelectwie. Nasza drużyna juniorów zajęła trzecie miejsce w konkurencji strzelania z pistoletu szybkostrzelnego.

 

Blisko finału zmagań indywidualnych był Patryk Sakowski, który zajął wysokie ósme miejsce. Do włączenia się do walki o medale zabrakło mu jednak trzech punktów. Pozostali dwaj nasi juniorzy, Tomasz Piwowarski i Kacper Jurasz, zajęli odpowiednio 18. i 19. miejsce. Ich łączny wynik dał im trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie na podium stanęli Haojie Zhu, Jaekyoon Lee i Zhipeng Chen.

 

Dokończono też rywalizację w tej samej konkurencji wśród seniorów. Po pierwszym dniu kwalifikacji Piotr Daniluk zajmował siódme miejsce. Niestety, w ostatniej serii zepsuł cały swój występ, uzyskując zaledwie 88 pkt. i spadając do czwartej dziesiątki z wynikiem 574 pkt. Wyprzedzili go tym samym obaj koledzy z reprezentacji, Oskar Miliwek i Daniel Klimek, którzy w sumie zebrali jedno oczko więcej od Daniluka. Nasi reprezentanci zakończyli zmagania kolejno na 30., 31. i 34. miejscu w klasyfikacji indywidualnej i ósme w drużynowej. W finale najlepsi okazali się Chińczycy - triumfował Junmin Lin, a drugi był Jian Zhang. Na najniższym stopniu podium stanął Francuz Jean Quiquampoix. Miejsce na igrzyskach olimpjiskich dla swojego kraju wywalczył też czwarty w finale Rosjanin Aleksiej Klimow.

 

Tuż za finałem znalazł się także nasz jedynak w gronie juniorów w konkurencji strzelania z karabinu w trzech postawach. Maciej Kowalewicz zajął dziewiąte miejsce, przegrywając awans do finału o jedno oczko. Rywalizację o medale wygrał Irańczyk Amir Mohammad Nekounam, który wyprzedził Węgra Zalana Peklera i Chińczyka Bo Cao.

 

Rozpoczęła się też rywalizacja w skeecie. Po pierwszym dniu kwalifikacji wszystkie nasze zawodniczki plasują się w trzeciej dziesiątce - Natalia Szamrej jest 22., Agnieszka Sieracka 23., a Aleksandra Jarmolińska 29. Również juniorzy zainicjowali kwalifikacje w tej konkurencji - nasz jedynak w tym gronie, Maciej Gajerski, zajmuje 35. miejsce.