Bundesliga: hit kolejki na remis
Autor/Wikimedia Commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 05.03.2022, 17:25

W hicie 25. kolejki Bundesligi Bayern Monachium podejmował Bayer Leverkusen. Ostatecznie na Allianz Arenie, po niezłym widowisku padł remis 1:1.

Pierwszą groźną akcję w 8. minucie gry przeprowadzili goście. Po stracie Jamala Musiali na środkowej strefie własnej połowy w niezłej sytuacji znalazł się Amine Adli, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała obok bramki. Natomiast dziesięć minut później oglądaliśmy już pierwszego gola, ale dla drużyny gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i niefrasobliwości defensywy Bayeru Niklas Sule oddał mocny strzał z siódmego metra i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niedługo później Thomas Mueller oddał niezłą próbę z dystansu, ale nie trafił w bramkę.

Natarcie gospodarzy wciąż trwało, co dało szansę na bramkę Serge'owi Gnabry'emu, lecz jemu także nie udało się zdobyć gola. Gdy wydawało się, że Bayern podwyższy wynik, doszło do wyrównania na ich własne życzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka leciała wprost w ręce Svena Ulreicha, ale tego uprzedził Thomas Mueller, który niefortunnie strzelił bramkę samobójczą. W 42. minucie po fatalnym podaniu Dayota Upamecano do Ulreicha piłkę przejął Amine Adli, ale jego strzał z ostrego kąta na pustą bramkę trafił w słupek. Minutę później Adli popsuł kolejną świetną okazję, tym razem w sytuacji sam na sam z Urleichem. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się remisem.

Po zmianie stron, w 55. minucie blisko szczęścia był Florian Wirtz, ale jego uderzenie z bliskiej odległości minęło bramkę. Sześć minut później Omar Richards oddał niezły strzał głową, lecz nie stworzył on dużego zagrożenia. Tuż po wejściu na boisko w sytuacji sam nam z Lukasem Hradecky'm znalazł się Marcel Sabitzer. Na szczęście gości ich golkiper świetnie się zachował i odprowadził zagrożenie. W 70. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ekwilibrystyczny strzał piętką z wyskoku oddał Niklas Sule. Jednak Niemcowi nie udało się zdobyć kolejnej bramki. W końcowych fragmentach meczu, w 87. minucie Sven Ulreich znów uratował Bayern, tym razem Niemiec świetnie się zachował po strzale Moussy Diaby'ego. Ostatecznie już żadna z drużyn nie zdołała przełamać defensywy rywala i hit kolejki zakończył się podziałem punktów.

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 1:1 (1:1)

Bramki: 18' Sule - 36' Mueller (sam.)

Bayern Monachium: Ulreich - Richards (61' Sane), Sule, Upamecano, Pavard - Musiala, Kimmich - Gnabry (74' Choupo-Moting), Mueller (61' Sabitzer), Coman (86' Sarr) - Lewandowski

Bayern: Hradecky - Hincapie, Tapsoba, Tah - Bakker (82' Kossounou), Demirbay, Aranguiz, Frimpong - Wirtz (89' Alario), Diaby (89' Azmoun) - Adli (70' Palacios)

Żółte kartki: 72' Coman - 32' Bakker, 54' Demirbay

Sędzia: Daniel Siebert