Biathlon - Puchar IBU: dobry występ Magdaleny Piczury

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 05.03.2022, 15:52

16. miejsce Magdaleny Piczury w supersprincie kobiet jest najlepszym sobotnim wynikiem Biało-Czerwonych w zawodach biathlonowego Pucharu IBU w Lenzerheide.

Sobotnia rywalizacja w Pucharze IBU obejmowała w sobotę rywalizację w supersprintach. Zawody rozpoczęły się od eliminacji mężczyzn, w których na dystansie 4,5 kilometra startowało czterech Polaków. W 30-tce, która zakwalifikowała się do finałowej odsłony był Tomasz Jakieła, który po jednym pudle na dwóch strzelaniach zajął 26. miejsce. Ta sztuka nie udała się innym Biało-Czerwonym. Miejsca 37 i 38 zajęli odpowiednio Wojciech Skorusa i Andrzej Nędza-Kubiniec, przy czym dzieliła ich na mecie… 0,1 sekundy. Również dwa pudła zaliczył Wojciech Filip, który zajął 43. lokatę.

W finale zawodów jedynemu Polakowi nie udało się już wyprzedzić innych zawodników. Złożyło się na to głównie fatalne strzelanie. Polak zaliczył w sumie dziewięć pudeł (4+1+2+2) i zajął 30. lokatę. Zawody zdominowali reprezentanci Niemiec. Wygrał Philipp Horn, który z czasem 17:23,8 wyprzedził rodaka Justusa Strelowa (+9,5). Na trzecim miejscu uplasował się Francuz Emilien Claude.

Wojciech Filip – Polska – odpadł w eliminacjach

Na znacznie lepsze wyniki liczyliśmy u pań, ale niestety trzeba przyznać, że startujące w eliminacjach supersprintu cztery Polki zawiodły oczekiwania. Tylko Magdalena Piczura zmieściła się w 30-tce, zajmując po jednym pudle na strzelnicy 28. miejsce, choć jej strata do czołówki też była pokaźna – 1:01,2. 32. miejsce – również z jednym pudłem zajęła Kamila Cichoń. Natalia Tomaszewska była 35. (dwa pudła), a najniżej z naszych uplasowała się Joanna Jakieła, ale ona już na pierwszym strzelaniu zafundowała sobie cztery pudła, później dołożyła jedno i skończyła jako 45.

W finale Magdalena Piczura zdecydowanie się poprawiła. Co najważniejsze, w czterech strzelaniach nie popełniła ani jednego błędu i gdyby lepiej biegła, mogła skończyć rywalizację nawet w TOP10. Ostatecznie jednak Polka przybiegła na metę 1:17,3 sekundy za zwyciężczynią Norweżką Ragnhild Femsteinevik, która ukończyła bieg z czasem 20:26,4. Drugie miejsce zajęła Niemka Anna Weidel (+6,9), a trzecie Francuzka Lou Jeanmonnot (+11,9). Wracając do Piczury, trzeba podkreślić, że był to dla niej najlepszy start w seniorskiej karierze podczas zawodów tej rangi.