Biathlon - PŚ: Fillon Maillet najlepszy w sprincie

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 05.03.2022, 16:51

Po rywalizacji w sztafetach przyszła pora na starty indywidualne. W Kontiolahti najlepszy okazał się Quentin Fillon Maillet, który wielkimi krokami przybliża się do triumfu w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili Filip Fjeld Andersen oraz Johannes Kuehn. Niestety nasi zawodnicy zawiedli i sklasyfikowani byli w "ósmej dziesiątce".

Gwarancją dobrego miejsca było bezbłędne strzelanie. Wypełnił ten plan Quentin Fillon Maillet. Francuz również dobrze spisał się na trasie i sięgnął po zwycięstwo w sobotnim sprincie. Jego przewaga nad rywalami wyniosła mniej więcej czas potrzebny na pokonanie karnej rundy. Również bezbłędny dziś był Filip Fjeld Andersen. Norweg jednak był wolniejszy na trasie od Francuza, więc na mecie stracił do zwycięzcy blisko 20 sekund. Podium uzupełnił Johannes Kuehn. Niemiec raz spudłował podczas pierwszego strzelania, lecz szybki bieg i błędy rywali pozwoliły stanąć na podium. Do Fillona Mailleta strata wyniosła 29.7 sekundy.

Polacy niestety spisali się w sprincie fatalnie. Żaden z Biało-czerwonych nie zakwalifikował się do biegu pościgowego. Najwyżej sklasyfikowany został Marcin Zawół, który zajął 72. pozycję z dwiema karnymi rundami. Grzegorz Guzik zajął 73, Jan Guńka 76, a Przemysław Pancerz 80 lokatę.