Short track - MŚJ: przeciętny występ Polaków

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 05.03.2022, 18:23

Podczas drugiego dnia rywalizacji mistrzostw świata juniorów, które odbywają się w Gdańsku zostały rozdane cztery komplety medali. Niestety żaden z kruszców nie padł łupem naszych reprezentantów. W finałowych biegach wystąpiła jedynie Magdalena Zych, która zajęła szóstą pozycję na 1500 metrów.

Jedyną przedstawicielką Polski w finałowych biegach była Magdalena Zych na 1500 metrów. Zajęła szóste miejsce z dość dużą stratą do podium. Zwyciężyła Gailli Kim z Korei Południowej. Podium uzupełniły Angel Daleman z Holandii oraz Yeonjae Jang. W finale B na tym samym dystansie zaprezentowała się Hanna Sokołowska. Polka zajęła w nim czwartą pozycję. Do podium zabrakło bardzo mało, gdyż wszystko rozstrzygnęło się na linii mety.

W sobotę rozegrane zostały również finały na 1500 metrów mężczyzn oraz 500 metrów pań i panów. Dłuższy dystans został zdominowany przez Koreańczyków, którzy zgarnęli wszystkie medale. W półfinale na tym dystansie odpadł Michał Niewiński, który był zamieszany w bezpośrednie starcie pomiędzy rywalami, przez co stracił do miejsca, gwarantującego awans prawie pół minuty. W finale sprintu pań zwyciężyła dobrze znana Florence Brunelle, a srebro zgarnęła jej koleżanka z reprezentacji Ann-Sophie Bachand. Magdalena Zych odpadł w półfinale, gdzie zajęła ostatnie miejsce w swoim biegu. Również w męskim sprincie nie zobaczyliśmy naszego przedstawiciela w finale, gdyż Michał Niewiński został zdyskwalifikowany w półfinale. Po złoto sięgnął Jenning de Boo z Holandii, a podium uzupełnili Węgrzy. Nasze reprezentantki również wystąpiły w półfinale sztafet na 3000 metrów, lecz zajęły ostatnie miejsce i awansowały do finału B, który będzie rozegrany jutro.

2. Dogyu Lee (Korea Południowa)

3. Minseo Kim (Korea Południowa)

4. Daan Kos (Holandia)

5. Minseo Kim (Korea Południowa)