EBL: dogrywka w Sopocie. Śląsk odrobił 16 punktów starty i wygrał z Treflem

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 05.03.2022, 19:39

W Ergo Arenie Trefl Sopot podejmował dziś Śląska Wrocław. Goście zdołali pokonać niżej notowanych rywali, a emocje były do samego końca. Śląsk szczególnie zaimponował w trzeciej kwarcie, kiedy miał nawet 16 punktów straty, które udało się zmniejszyć do zaledwie dwóch oczek na starcie ostatniej odsłony.

Trefl Sopot był minimalnie lepszym zespołe w pierwszej kwarcie, którą wygrał 23:21, notując minimalnie lepszą skuteczność rzutów z gry do rywala. Nie działo się wiele w tej odsłonie, czego nie można powiedzieć o kolejnych dziesięciu minutach gry. Tam gospodarze zdecydowanie zdominowali grę, nie pozwalając Śląskowi na zbyt wiele bo zdobycie zaledwie 13 punktów. Tu godna podziwu była skuteczność rzutów z gry Trefla, która była na poziomie 57,1%. Śląsk miał do odrobienia po przerwie aż 11 puntków, ale należało się spodziewać, że drużyna z Wrocławia będzie zdolna do odrobienia takiej straty przy nieco lepszej swojej dyspozycji.

Trzecią kwartę dobrze rozpoczął jednak nie ten zespół, który musiał gonić, a ten powiększający swoją przewagę. Po niespełna czterech minutach Trefl prowadził już 57:41, ale wtedy obraz spotkania odmienił się o 180 stopni. Śląsk od tego momentu do końca kwarty uzyskał wynik 24:10 i zostawił sobie zaledwie dwa oczka do odrobienia w ostatniej kwarcie. Pewnym było, że jeśli żadna z ekip nie odskoczy zdecydowanie, to będzie czekała nas niesamowicie emocjonująca końcówka. A o tym, że tak było najlepiej świadczy fakt, iż prowadzenie w ostatnich dwóch minutach zmieniało się aż pięciokrotnie. Na 5 sekund przed końcem Trefl prowadził jeszcze 85:88, ale sfaulowany przy rzucie dystansowym był Kanter, który trafił swoje osobiste i doprowadził do dogrywki.

W dogrywce można powiedzieć, że na parkiet wyszła tylko jedna drużyna. Po ponad trzech minutach gry Śląsk prowadził w dodatkowym czasie 8:0 i wydawało się, że wygrana drużynie z Wrocławia już sie nie wymknie. Goście ostatecznie wygrali z Treflem 102:89.

Trefl Sopot - WKS Śląsk Wrocław 89:102 (23:21, 22:13, 22:31, 21:23, 1:14d.)

Trefl Sopot: Franke 26, Gruszecki 19, Kolenda 13, Leończyk 12, Sharma 11, Davis 6, Szlachetka 2, Ziółkowski 0.

WKS Śląsk Wrocław: Ramljak 26, Trice 20, Kanter 18, Kolenda 12, Dziewa 12, Karolak 5, Tomczak 4, Trice 3, Meiers 2, Gabiński 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.