Premier League: Sadio Mane bohaterem Liverpoolu
YT/Sky Sports Football

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 05.03.2022, 20:45

W meczu 28. kolejki Premier League Liverpool FC pokonał na własnym stadionie West Ham United 1:0. Jedyną bramkę spotkania, po ładnym podaniu Arnolda, zdobył Sadio Mane. Drużyna z miasta Beatlesów dopisała kolejne punkty w ligowej tabeli i zmniejszyła stratę do Manchesteru City to zaledwie trzech punktów.

Liverpool już w 1. minucie spotkania mógł wyjść na prowadzenie. Salah otrzymał doskonałe podanie w polu karnym, ale w sytuacji sam na sam lepiej zachował się Łukasz Fabiański. To gospodarze głównie prowadzili grę w pierwszej części meczu, jednak piłkarze West Hamu kilkukrotnie potrafili zagrozić bramce Alissona. Najaktywniejszym piłkarzem w ataku Londyńczyków był Michail Antonio, który sprawił wiele problemów defensywie The Reds. W 22. minucie Jamajczyk uderzył bardzo mocno piłkę, ale bramkarz Liverpoolu zatrzymał ten strzał dobrą interwencją. W 27. minucie Trend Alexander Arnold podał precyzyjnie piłkę w pole karne, a Sadio Mane pewnie pokonał polskiego bramkarza z bliskiej odległości. W 39. minucie doskonałą sytuację miała drużyna Młotów. Fornals otrzymał długie podanie od Johnsona i znalazł się w sytuacji 1 na 1 z golkiperem rywali. Zawodnik West Ham przelobował Alissona, ale na posterunku był Arnold, który zdążył wybić piłkę zmierzającą do pustej bramki. Gospodarze zeszli do szatni prowadząc do przerwy 1:0.

Poziom gry w drugiej połowie wyrównał się. Mimo prowadzenia 1:0 gracze Jurgena Kloppa nie mogli być pewni zwycięstwa. Piłkarze West Ham grali na dobrym poziomie i do końca wierzyli, że mogą wyrównać wynik spotkania. Jedną z dobrych okazji zmarnował Manuel Lanzini, gdy w 70. minucie trafiła do niego piłka podana przez Soucka. Argentyńczyk kiwnął obrońcę i próbował uderzyć na bramkę, ale piła poszybowała wysoko ponad poprzeczką. W 76. minucie Diaz mógł powiększyć prowadzenie swoje zespołu, jednak trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Mimo nacisków rywali, Liverpool utrzymał prowadzenie 1:0 do końcowego gwizdka. Zwycięstwo pozwoliło drużynie Jurgena Kloppa umocnić się na drugim miejscu w ligowej tabeli i zbliżyć się na 3 punkty do prowadzącego Manchesteru City.

Liverpool - West Ham: 1:0 (1:0)

Bramki: Mane 27'

Żółte kartki: Diogo Jota, Mane - Dawson

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Keita (90' Milner), Salah (79' Diogo Jota), Diaz, Mane

West Ham: Fabianski, Dawson, Zouma, Cresswell, Johnson, Soucek, Lanzini, Fornals (90+3' Chesters), Bowen (54' Benrahma), Vlasic (61' Noble), Antonio