Łyżwiarstwo szybkie - MŚ: dwa srebra polskich drużyn!

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 05.03.2022, 20:40

W sobotę nasi sprinterzy zakończyli swój udział podczas mistrzostw świata w wieloboju, zdobywając dwa srebrne medale w sprintach drużynowych. Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek uległy jedynie Holenderkom, a Piotr Michalski, Marek Kania oraz Damian Żurek Norwegom.

Jedną z konkurencji rozgrywanych podczas mistrzostw świata w wieloboju są sprinty drużynowe. Po udanych startach indywidualnych z wielkimi nadziejami spoglądaliśmy na rywalizację naszych sprinterów. Panie jeszcze przed rozpoczęciem biegów miały zapewniony medal, gdyż na starcie pojawiły się jedynie trzy drużyny. Polki uległy jedynie znakomitym Holenderkom, które uzyskały 1.67 sekundy przewagi nad naszymi dziewczynami. Na trzecim miejscu sklasyfikowane zostały Norweżki, lecz do Polek straciły ponad 6 sekund.

Również w męskim sprincie drużynowym Polacy wywalczyli srebrny medal. Polacy w składzie Piotr Michalski, Marek Kania oraz Damian Żurek pokonali dystans trzech okrążeń w czasie 1:20.80. Do złotych Norwegów stracili 0.79 sekund, lecz przewaga Polaków nad trzecimi Holendrami wyniosła jedyne 0.01 sekundy. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Włosi oraz Niemcy.