Narciarstwo alpejskie - MŚJ: Egger i Nelson najlepsi w supergigancie

• Data publikacji: 05.03.2022, 22:08

Kolejnego dnia mistrzostw świata juniorów w narciarstwie alpejskim w kanadyjskiej Panoramie rozegrano zmagania w supergigancie. Wygrali Austriaczka Magdalena Egger i Amerykanin Isaiah Nelson. Polacy zajęli dalekie miejsca.

Magdalena Egger na tych mistrzostwach triumfowała już w zjeździe. Dzisiaj powtórzyła sukces w supergigancie. Trasę pokonała w czasie minuta osiem sekund i 34 setne. Tym samym była lepsza o 45 setnych od Amerykanki Avy Sunshine Jemison. Podium uzupełniła najmłodsza wśród medalistek, 17-letnia Victoria Olivier. Druga z Austriaczek zanotowała 71 setnych straty. Patrycja Florek zajęła dopiero 43. miejsce ze stratą prawie pięciu sekund.

43. Patrycja Florek +4,91

Wśród juniorów najlepszy okazał się Isaiah Nelson. Amerykanin uzyskał wynik 1:06,57. Wyprzedził o 13 setnych Szwajcara Franjo von Allmena oraz o 41 setnych Włocha Giovanniego Franzoniego, czyli świeżo upieczonego mistrza w zjeździe. Nicholas Czarnik zajął 46. miejsce ze stratą ponad trzech sekund, Wojciech Gałuszka był 69., a Bartłomiej Sanetra 72. Obydwaj zanotowali ponad pięć sekund straty.