PKO Ekstraklasa: Lechia traci zwycięstwo w samej końcówce

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 05.03.2022, 21:56

Spotkanie 24. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Wisłą Kraków zakończyło się remisem. Po samobójczy golu Frydrycha dla Lechii oraz trafieniu Fernandeza dla gości padł wynik 1:1.

Przed tym meczem „Lechiści” znajdowali się na piątek lokacie z 39. punktami na koncie. Zawodnicy „Białej Gwiazdy” byli zaś na siedemnastej pozycji z dorobkiem 22. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami padł remis 2:2, ale w rewanżu to piłkarze znad morza wydawali być się zdecydowanym faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Tomasza Kaczmarka zabrakło Omrana Haydary’ego oraz Tomasza Makowskiego. Jerzy Brzęczek nie mógł za to wystawić do rywalizacji Jakuba Błaszczykowskiego, Felicio Brown Forbesa, Alana Urygi i Patryka Plewki.

Od samego początku to gdańszczanie byli stroną przeważającą, co potwierdzili golem w 36. minucie. Łukasz Zwoliński uderzył z ostrego kąta na bramkę strzeżoną przez Mikołaja Biegańskiego, a próbujący interweniować Michal Frydrych niefortunnie wpakował ją do siatki.

Od początku drugich 45 minut Wisła przejęła jednak inicjatywę. Lechia coraz częściej się myliła i to w naprawdę łatwych sytuacjach, ale krakowianie pomimo kilku świetnych okazji nie umieli znaleźć sposobu na pokonanie Dusana Kuciaka. Ich starania zostały w końcu wynagrodzone w 89. minucie, gdy Luis Fernandez zdobył cudowną bramkę z dystansu. Mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 1:1.

Wynik ten spowodował, że zarówno Lechia, jak i Wisła przesunęły się w tabeli o jedną lokatę w górę. Oba zespoły jednak nie mogą być usatysfakcjonowane tym remisem, ponieważ gospodarze tracą coraz więcej do podium, zaś Wisła i tak nie zdołała wydostać się ze strefy spadkowej.

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 1:1 (1:0)

Bramki: 36’ Frydrych (sam.) – 89’ Fernandez

Lechia: Kuciak – Peitrzak, Maloca, Nalepa, Ceesay – Kubicki (90’ Kryeziu) – Conrado (60’ Clemens), Terrazzino (60’ Gajos), Kałuziński (60’ Neugebauer), Durmus – Zwoliński (78’ Paixao)

Wisła: Biegański – Hanousek, Frydrych, Colley, Szot (61’ Szot) – Poletanović, Fazlagić (78’ Kuveljić) – Hugi (46’ Fernandez), Savić (78’ Starzyński), Gruszkowski – Ondrasek (90+4’ Sadlok)

Żółte kartki: 27’ Maloca, 82’ Kubicki, 88’ Ceesay – 50’ Colley

Sędzia: Paweł Raczkowski