Narciarstwo dowolne/Snowboard - PŚ: za nami kolejne zmagania w slopestyle'u

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 06.03.2022, 13:00

Po igrzyskach olimpijskich w Pekinie powrócił Puchar Świata w slopestyle'u. W gruzińskim Bukariani odbyły się zawody w narciarstwie dowolnym oraz snowboardzie.

Narciarstwo dowolne

Niestety w Gruzji zabrakło wiele zawodniczek i mogliśmy oglądać zaledwie cztery panie. Najlepszą z nich z notą 75,41 punktu była Megan Oldham. Największe zagrożenie dla Kanadyjki stanowiła Sarah Hoefflin, ale ta straciła do Oldham nieco ponad trzy punkty. Podium uzupełniła Alia Delia Eichinger.

Wśród panów nie było wiele lepiej, ponieważ wystartowało dziesięciu zawodników. Sama rywalizacja nie stała na najwyższym poziomie i została zdominowana przez Szwajcarów. Zwycięzcą zawodów został Andri Ragettli, który otrzymal 73,35 punktu. Podium uzupełnili Colin Wili i Thierry Wili.

Snowboard

W zawodach snowboardowych u kobiet najlepsza była Laurie Blouin. Kanadyjka nieźle spisała się w pierwszym przejeździe, za który otrzymała 76,25 punktu. Za nią z notą, wynoszącą 70 punktów uplasowała się Jasmine Baird. Na najniższym stopniu podium stanęła Bianca Gisler.

Zawody mężczyzn stały na przyzwoitym poziome. Zwycięzcą rywalizacji został Leon Vockensperger. Niemiec za swój drugi przejazd zgromadził 84,75 punktu, co dało mu triumf. O 3,75 punktu gorszy od Leona Vockenspergera był Valentino Guseli. Trzecue miejsce zajął Leon Guetl.