EBLK: zakończenie sezonu zasadniczego
Dawid Lis

• Data publikacji: 06.03.2022, 20:25

W tym tygodniu zakończono sezon zasadniczy w Energa Basket Lidze Kobiet. W hicie ostatniej kolejki BC Polkowice wygrało na wyjeździe 81:78 z VBW Arką Gdynia.

W ostatniej, 22. kolejce zdecydowanie najciekawiej zapowiadał się mecz VBW Arki Gdynia z BC Polkowice. Bezpośredni pojedynek tych drużyn poprzedziły zaległe spotkania 17. serii gier. BC Polkowice rozgromiło na wyjeździe 105:51 GTK Gdynia. Arka miała trudniejszego przeciwnika, ale także pewnie sobie poradziła. Zwyciężyła na wyjeździe 78:75 ze Ślęzą Wrocław. Starcie Arki z BC Polkowice rozpoczęło się lepiej dla mistrzyń Polski, które prowadziły 8:2. Po pierwszej kwarcie było 23:13. Zespół z Gdyni miał inicjatywę przez wiele minut. Ekipa gości goniła wynik i odrobiła straty na początku czwartej części meczu. Ostatecznie doszło do dogrywki, w której nieznacznie lepsza okazała się drużyna z Polkowic, która triumfowała 81:78. Tym samym z bilansem 18-2 zakończyła rundę zasadniczą na pierwszym miejscu. Arka uplasowała się na trzecim miejscu w tabeli.

Drugą pozycję po 22 kolejkach zajęła Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W ostatnim meczu zespół ten wygrał 61:55 z Polskimi Przetworami Basket-25 Bydgoszcz. Na ósmym miejscu uplasowało się Zagłębie Sosnowiec z ośmioma zwycięstwami. Drużyna ta miała kilka wygranych przewagi nad ekipami, które nie awansowały do fazy play-off, w tym nad Energą Toruń, z którą przegrała 53:58. Z rywalizacji odpadły także Enea AZS Politechnika Poznań i GTK Gdynia.

Wyniki meczów 22. kolejki:

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 55:61
VBW Arka Gdynia - BC Polkowice 78:81
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - 1KS Ślęza Wrocław 88:63
CTL Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 53:58
SKK Polonia Warszawa - Enea AZS Politechnika Poznań 86:66

GTK Gdynia - BC Polkowice 51:105 (17. kolejka)
1KS Ślęza Wrocław - VBW Arka Gdynia 57:78 (17. kolejka)