PKO Ekstraklasa: Wisła Płock przełamuje złą passę

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 06.03.2022, 14:34

Wisła Płock w bardzo dobrym stylu pokonała Górnika Łęczna 3:1. Gracze trenera Piotra Nadolskiego imponowali zorganizowaniem w akcjach ofensywnych i kompaktowością w grze obronnej.

Wisła Płock po słabym starcie w rundzie wiosennej zdecydowała się zmienić trenera. Mówiło się, że zwolnionego Macieja Bartoszka zastąpił Pavol Stano. W meczu z Górnikiem Łęczna gospodarzy poprowadził jednak Piotr Nadolski. Goście znajdowali się w dużo lepszej dyspozycji. Ich seria w PKO Ekstraklasie sięgała siedmiu meczów z rzędu bez porażki.

Świetnie weszli w mecz płocczanie. W 5. minucie Maciej Gostomski obronił strzał Kristiana Vallo. W 11. minucie Mateusz Szwoch przebiegł z piłką pół boiska i efektowny rajd zakończył uderzeniem, które otworzyło wynik spotkania. Stracony gol podziałał mobilizująco na łęcznian. Najpierw niecelnie z powietrza próbował Janusz Gol, lecz w 21. minucie pomocnik przyjezdnych idealnie wyłożył piłkę Damianowi Gąsce, który doprowadził do wyrównania. Taki rezultat ponownie nie utrzymał się długo. W 30. minucie oglądaliśmy niemal kopię pierwszego gola. Z futbolówką popędził Rafał Wolski. Były gracz Legii Warszawa przedarł się środkiem boiska i znów wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Nie był to koniec bramek w pierwszej połowie. W 41. minucie kolejny rajd Rafał Wolski zakończył wyłożeniem futbolówki do Łukasza Sekulskiego, który strzelił 8. gola w rozgrywkach.

Na drugą odsłonę trener Kamil Kiereś desygnował dwóch nowych zawodników. Gra jego zespołu jednak się nie poprawiła. Lepsze okazje na zamknięcie spotkania mieli piłkarze Rafała Nadolskiego. Zarówno przy próbie Wolskiego, jak i Rzeźniczaka górą wychodził Gostomski. Nadzieję na odwrócenie losów meczu dała czerwona kartka Łukasza Sekulskiego z 68. minuty. Górnik pozostawał bez dogodnej sytuacji bramkowej i zanotował porażkę 1:3.

Wisła Płock - Górnik Łęczna: 3:1 (3:1)

Bramki: 11' Szwoch, 30' Wolski, 41' Sekulski - 22' Gąska

Wisła: Kamiński - Vallo (81' Zbozień), Michalski, Rzeźniczak, Tomasik - Furman (81' Tuszyński), Rasak, Szwoch (90+2' Walczak), Wolski (72' Lesniak), Cielemęcki (72' Gerbowski) - Sekulski

Górnik: Gostomski - Gerson, Rymaniak, Leandro - Lokilo, Drewniak (46' Serrano), Gol (76' Mak), Wędrychowski (46' Goliński), Gąska (85' Kalinkowski), Dziwniel (65' Krykun) - Śpiączka

Żółte kartki: 62' Rzeźniczak, 86' Zbozień - 30' Gol

Czerwona kartka: 68' Sekulski

Sędzia: Tomasz Wajda