PKO Ekstraklasa: pewne zwycięstwo Górnika Zabrze z Cracovią

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 06.03.2022, 17:13

Górnik Zabrze pewnie pokonał na własnym stadionie Cracovię w meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a bramki zdobyli Dadok, Nowak i Podolski.

Pierwsze dwadzieścia minut tego spotkania zdecydowanie należało do gospodarzy. Niedługo po rozpoczęciu meczu bramkę po podaniu Lukasa Podolskiego zdobył Robert Dadok, wyprowadzając Górników na prowadzenie. W drugiej części pierwszej połowy inicjatywę przejęła Cracovia, która coraz częściej meldowała się pod bramką rywali. Do siatki zdołał trafić Mathias Rasmussen, jednak po krótkiej konsultacji z wozem var, sędzia Krzysztof Jakubik bramki nie uznał z powodu spalonego. Niecałe pięć minut przed przerwą prowadzenie na 2:0 podwyższył Bartosz Nowak. Również tym razem akcja rozpoczęła się od doświadczonego Podolskiego, Nowakowi pozostało tylko dobić futbolówkę do pustej bramki.

Cracovia w drugiej połowie nie była w stanie stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką trójkolorowych. Górnik wypracował sobie dużo więcej okazji do podwyższenia prowadzenia, jednak zdecydowanie brakowało im skuteczności. W samej końcówce meczu w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Piotr Krawczyk, lecz po minięciu bramkarza nie trafił do pustej bramki z ostrego konta. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, do akcji wkroczył nie kto inny jak Lukas Podolski. Niemiec z polskimi korzeniami fantastycznie przymierzył zza szesnastego metra i zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Górnik umocnił się na szóstej pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy oraz zmniejszył straty do Radomiaka Radom i Lechii Gdańsk. Cracovia z 31. punktami pozostaje na dziesiątym miejscu.

Górnik Zabrze - Cracovia: 3:0 (2:0)

Bramki: 8' Dadok, 41' Nowak, 90+2' Podolski

Górnik: Bielica - Gryszkiewicz (80' Szymański), Janicki, Wiśniewski - Janza, Manneh, Kubica (80' Stalmach), Dadok (85' Cholewiak) - Nowak, Podolski - Krawczyk (90+2' Pawłowski)

Cracovia: Niemczycki - Ghita, Rodin, Rapa - Siplak (58' Pestka), Rasmussen, Lusjusz (46' Loshaj), Kakabadze (81' Rivaldinho)- Rakoczy (70' Myszor), Hanca (58' Konoplyanka) - van Amersfoort

Żółte kartki: 57' Dadok, 60' Gryszkiewicz - 19' Lusiusz, 57' van Amersfoort, 90' Rapa

Sędzia: Krzysztof Jakubik