Fortuna 1 Liga: Miedź kontynuuje marsz ku PKO Ekstraklasie

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 06.03.2022, 15:21

Spotkanie 24. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Miedzią Legnica a Puszczą Niepołomice zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Po dwóch golach Makucha oraz golu Zapolnika dla gospodarzy i bramce Kobusińskiego dla niepołomiczan padł wynik 3:1.

Przed tym meczem „Żubry” znajdowały się na czternastej lokacie z 22. punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na bardzo pewnej pierwszej pozycji z dorobkiem aż 47. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami Miedź wygrała 1:0 i również w rewanżu legniczanie wydawali być się zdecydowanym faworytem.

Już od początku meczu to gospodarze przeważali i widać było przepaść między tymi drużynami w tabeli. W 13. minucie po golu Patryka Makucha z rzutu karnego podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego wyszli na prowadzenie. „Miedzianka” atakowała alej i czternaście minut później Kamil Zapolnik podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 2:0.

W 63. minucie Miedź prowadziła już 3:0. Przepiękną, zespołową akcje ładnym, plasowanym uderzeniem wykończył Makuch, dla którego była to już druga bramka w tej rywalizacji. Gospodarze dalej atakowali i w pełni kontrolowali sytuację na boisku. W samej końcówce niepołomiczanie zdołali jeszcze zdobyć kontaktowe trafienie. „Jedenastkę” na gola zamienił Szymon Kobusiński, ale ostatecznie to Miedź i tak wygrała 3:1.

Wynik ten spowodował, że Miedź umocniła się na prowadzeniu w lidze i ma już aż trzynaście „oczek” przewagi nad trzecią Koroną. Puszcza z kolei pozostała na dotychczasowej lokacie.

Miedź Legnica  – Puszcza Niepołomice 3:1 (0:2)

Bramki: 12’ Makuch (k.), 27’ Zapolnik, 63’ Makuch – 89’ Kobusiński(k.)

Miedź: Lenarcik – Carolina (55’ Martinez), Aurtenetxe, Mijusković, Gammelby – Chuca (71’ Lehaire), Tront, Dominguez – Zapolnik (79’ Drzazga), Makuch, Śliwa

Puszcza: Kobylak – Pięczek (67’ Mroziński), Sołowiej, Kościelny – Cikos, Stępień (26’ Cichoń), Hajda (46’ Wroński), Bartosz (46’ Thiakane) – Tomalski, Serafin – Kidrić (46’ Kobusiński)

Żółte kartki: 25’ Hajda, 74’ Thiakane, 75’ Cikos

Sędzia: Marcin Kochanek