Łyżwiarstwo szybkie - MŚ: Irene Schouten i  Nils van der Poel najlepsi w wieloboju
Arjan Smit/Wikimedia Commons

Łyżwiarstwo szybkie - MŚ: Irene Schouten i Nils van der Poel najlepsi w wieloboju

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 06.03.2022, 17:35

W niedzielę zakończyły się łyżwiarskie mistrzostwa świata w wieloboju, które rozgrywane były w norweskim Hamar. Ostatniego dnia rywalizacji poznaliśmy najwszechstronniejszych zawodników. Złote medale wywalczyli Irene Schouten (Holandia) oraz Nils van der Poel.

W skład żeńskiego wieloboju wchodziły biegi na 500, 1000, 3000 i 5000 metrów. Po zsumowaniu czasów z wszystkich konkurencji najlepsza okazała się Holenderka Irene Schouten, czyli jedna z największych gwiazd niedawno zakończonych igrzysk w Pekinie. Holenderka wygrała jedynie rywalizację na 3000 metrów, lecz w innych biegach plasowała się w czołówce. Srebro wywalczyła Japonka Miho Takagi, która triumfowała w konkurencjach sprinterskich. Na najniższym stopniu podium zameldowała się Antoinette de Jong. Holenderka do końca walczyła z Ragne Wiklund o brązowy medal.

W męskiej rywalizacji złoto zgarnął Nils van der Poel. Szwed pomimo słabszych sprintów odrobił straty podczas biegów na 5000 i 10000 metrów, gdzie był najlepszy. Finalnie wyprzedził drugiego Patricka Roesta o 22.80 sekundy. Holender wywalczył srebro, a brązowy medal przypadł Bartowi Swingsowi. Belg zwyciężył w biegu na 1500 metrów.