Premier League: bardzo ważne zwycięstwo Kanonierów
Jbb503 / wikimedia

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 06.03.2022, 16:58

Rozgrzewkowym spotkaniem przed derbami Manchesteru był mecz pomiędzy Watfordem FC, a Arsenalem FC. Ze świetnej strony pokazał się atak Kanonierów, co przełożyło się na zwycięstwo 2:3 dla podopiecznych Mikela Artety.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej bramki Watfordu, ale Emmanuel Dennis znalazł się na spalonym. Pierwszy celny cios Kanonierzy zadali w 5. minucie. Po prawej stronie boiska Martin Odegaard rozegrał piękną, dwójkową akcję z Bukayo Saką, gdzie katem podopiecznych Roya Hodgsona okazał się Norweg, który z bliskiej odległości pokonał Bena Fostera. Kilka minut później był już remis i to po nie byle jakim golu. Kiko znalazł sobie miejsce na dośrodkowanie, do którego dopadł Cucho Hernandez, który w fenomenalny sposób złożył się do strzału nożycami i tym samym pokonał Aarona Ramsdale'a!

Kojarzony podczas swojej przygody na Emirates Stadium z kiepskich strzałów z dystansu Thomas Partey znalazł sobie miejsce przed polem karnym w 18. minucie i oddał całkiem niezły strzał, ale piłka tylko o centymetry minęła lewy słupek. W 30. minucie doskonałą robotę wykonał Bukayo Saka, który odebrał piłkę rywalowi tuż przed polem karnym, rozegrał ją z Alexandrem Lacazettem i huknął prosto pod poprzeczkę, zostawiając rywala bez jakichkolwiek szans! W ten o to sposób podopieczni Mikela Artety zeszli po pierwszej połowie zadowoleni.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego kontrataku Arsenalu, gdzie Alexandre Lacazette dostał piłkę przed polem karnym, wystawił ją Gabrielowi Martinelliemu, a Brazylijczyk zmieścił piłkę tuż pod poprzeczką! Trzy celne strzały - trzy bramki. Czego chcieć więcej? W 81. minucie świeżo wprowadzony Eddie Nketiah pognał prawą stroną i oddał całkiem niezły strzał, ale piłka obiła tylko prawy słupek. Pod koniec spotkania Watford użądliło rywali, po tym gdy Moussa Sissoko wykorzystał błąd Granita Xhaki i pokonał Aarona Ramsdale'a celnym strzałem, dając swojej drużynie kontakt! To wydarzyło się jednak za późno i Kanonierzy mogli przypisać sobie kolejne trzy punkty.

Watford FC - Arsenal FC 2:3 (1:2)

Bramki: 11' Cucho, 87' Sissoko - 5' Odegaard, 30' Saka, 52' Martinelli

Watford: Foster - Kiko, Cathcart, Samir, Kamara - Sissoko, Louza (64' Kayembe), Cleverley (90' Kalu) - Cucho, Dennis, Pedro

Arsenal: Ramsdale - Cedric, White, Gabriel, Tierney - Partey, Odegaard (90' Holding), Xhaka - Saka, Lacazette (80' Nketiah), Martinelli (73' Pepe)

Żółte kartki: Cucho - Cedric, Nketiah

Sędzia: Craig Pawson