Serie A: podział punktów we Florencji, gol Krzysztofa Piątka
Sailko [CC BY 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 06.03.2022, 17:05

W ramach 28. kolejki Serie A ACF Fiorentina z Krzysztofem Piątkiem na szpicy podejmowała Hellas Veronę. Polakowi udało się zdobyć bramkę w tym spotkaniu, ale jego drużyna zremisowała ten mecz 1:1.

W pierwszych minutach tego spotkania to piłkarze Hellas Verona dominowali na boisku i to oni dyktowali warunki. Czas prysł w 10. minucie, gdy Pietro Terracciano posłał dalekie podanie do Jonathana Ikone, który wleciał w pole karne i oddał strzał, który po drodze poodbijał się linii defensywnej rywali, przez co futbolówka padła prosto pod nogi Krzysztofa Piątka, a Polak jedynie się obrócił i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 18. minucie Hellas Verona rozgrywała akcję w polu karnym rywala i to w jej trakcie Kevin Lasagne'a został sfaulowany przez Nikole Milenkovicia. Konsekwencje były poważne - rzut karny, którego na bramkę zamienił Gianluca Caprari. Pod koniec spotkania goście mogli objąć prowadzenie, ale strzał Kevina Lasagne'a nie zrobił na bramkarzu żadnego wrażenia. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 1:1.

Trzeba było przyznać, że był to trudny do oglądania mecz. Niewiele się działo, a piłka głównie przebywała w środku pola. W 57. minucie Lucas Torreira miał niezłą okazję, po tym jak przejął piłkę od kolegi przed polem karnym, ale futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką. Dwie minuty później szansę na drugiego gola miał Krzysztof Piątek, ale Polak miał małego pecha i jego uderzenie minęło lewy słupek. Do końca spotkania Fiorentina niewiele robiła, by wygrać to spotkanie i w taki też sposób mecz zakończył się remisem 1:1.

ACF Fiorentina - Hellas Verona 1:1 (1:1)

Bramki: 10' Piątek - 20' (k.) Caprari

Fiorentina: Terracciano - Venuti, Milenković, Igor, Biraghi - Maleh (46' Sottil), Torreira (76' Amrabat), Castrovilli - Ikone (46' Callejon), Piątek (71' Gonzalez), Saponara (46' Duncan)

Verona: Montipo - Casale, Gunter, Ceccherini - Faraoni (86' Sutalo), Ilić, Tameze, Lazović (61' Depaoli) - Lasagna (69' Bessa), Caprari - Simeone

Żółte kartki: Simeone, Gunter, Ceccherini, Bessa

Sędzia: Gianluca Manganiello