EBL: zwycięstwo Startu  w Stargardzie

EBL: zwycięstwo Startu w Stargardzie

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 06.03.2022, 18:00

W meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi Start Lublin pokonał na wyjeździe Spójnię Stargard 81:80. Zwycięstwo pozwoliło lublinianom odbić się od dna tabeli.

W niedzielne popołudnie w Stargardzie doszło do starcia między miejscową Spójnią a Startem Lublin. Obie drużyny nie prezentują się zbyt dobrze w obecnych rozgrywkach. Gracze Spójni grali jednak na tyle przyzwoicie, że mogli wciąż liczyć na grę w fazie play-off. Z kolei goście zajmowali przed rozpoczęciem spotkania ostatnie miejsce w ligowej tabeli, ale mogli liczyć na jej opuszczenie w przypadku zwycięstwa.

Początek spotkania przyniósł bardzo wyrównaną grę. Po kilku minutach zmagań zaczęła się jednak zarysowywać delikatna przewaga faworyzowanej ekipy gospodarzy. Miejscowi w pierwszej kwarcie bardzo dobrze realizowali akcje za 2 punkty. Skuteczność tych rzutów wynosiła ponad 72% i w dużej mierze dzięki nim Spójnia prowadziła po pierwszej kwarcie 24:18. Po wznowieniu gry w drugiej odsłonie spotkania gra była bardzo zacięta i toczyła się punkt za punkt. Była dosłownie remisowa aż do zakończenia trzeciej kwarty. Wynikało to z faktu, że goście poprawili nieco swoją grę na obu końcach boiska. W ten oto sposób zarówno druga jak i trzecia kwarta zakończyły się wynikiem 21:21. Przed rozpoczęciem decydującej rozgrywki różnica między drużynami wynosiła więc zaledwie sześć punktów i kwestia wyłonienia zwycięzcy pozostawała otwartą sprawą. W ostatniej kwarcie gospodarze zdawali się kontrolować przebieg gry, ale sama końcówka należała do rywali. Gracze Startu zbliżyli się do miejscowych na punkt minutę przed końcem spotkania, a 20 sekund przed syreną końcową lay-up na wagę zwycięstwa trafił Michaelyn Scott.

Start Lublin pokonał na wyjeździe Spójnię Stargard 81:80 i opuścił tym samym ostatnie miejsce w tabeli. Spójnia natomiast zajmować będzie 10. miejsce ze stratą punktu do strefy play-off.

Spójnia Stargard - Start Lublin 80:81 (24:18, 21:21, 21:21, 14:21)

Spójnia: Steele 22, Gilder 21, Snieg 12, Gray 10, Młynarski 7, Szymkiewicz 5, Johnson 3

Start: Scott 16, Taylor 14, Wilson 14, Kostrzewski 13, Terrell 9, Dziemba 8, Jeszke 3, Melvin 2, Szymański 2