EBL: Astoria Bydgoszcz pokonała Legię w Warszawie
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 06.03.2022, 19:13

W meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi Legia Warszawa podejmowałą Astorię Bydgoszcz. Obie drużyny znajdują się w okolicy ósmego miejsca, dającego awans do play offów, dlatego wygrana w dzisiejszym spotkaniu była bardzo ważna zarówno dla gospodarzy, jak i dla gości. Dziś zdecydowanie lepsza była Astoria, która nie dała Legii żadnych szans i wysoko pokonała stołeczny zespół.

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze. Legia objęła prowadzenie jako pierwsza, ale nawet w najlepszym dla siebie momencie prowadziła tylko czterema punktami. W dalszej części pierwszej kwarty do głosu doszedł zespół Astorii, który od stanu 8:6 dla rywali zanotował serial punktowy 13:4 i po 10 minutach gry drużyna z Bydgoszczy prowadziła 19:12. Legia w tej odsłonie zagrała na niewiarygodnie niskiej skuteczności rzutów z gry (27,3%). W drugiej kwarcie goście nie mieli zamiaru zwalniać tempa i chcieli wycisnąć maksimum ze słabości rywala. Tym razem Astoria nie dała Legii nawet momentu na zagranie swojego w kwarcie i do swojej już dość pokaźnej przewagi dołożyła kolejne 13 oczek. W połowie spotkania w Warszawie drużyna z Bydgoszczy prowadziła już 43:23 i gospodarze potrzebowali cudu by wrócić jeszcze do walki o zwycięstwo.

Po przerwie drużyna Legii była wreszcie w stanie podjąć rywalizację na w miarę równym poziomie z rywalem, jednak cały czas miała na swoim koncie o 20 punktów mniej. W trzeciej kwarcie obie drużyny postawiły raczej na atak niż obronę, czego efektem była kolejna wygrana odsłona przez Astorię, ale tym razem tylko 24:23. 21 punktów straty przed ostatnią kwartą nie dawało już Legii najmniejszych szans na dzisiejszą wygraną z ekipą z Bydgoszczy. O tej odsłonie właściwie można powiedzieć tyle, że się odbyła. Nie było tu już walki o wynik, czy wygraną w meczu. Ostatecznie Astoria pokonała Legię w Warszawie 87:68.

Legia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 68:87 (12:19, 11:24, 23:24, 22:20)

Legia Warszawa: Johnson 23, Skifić 11, Kemp 11, Cowels 6, Jovanović 5, Koszarek 5, Kulka 3, Abdur-Rakhman 2, Wyka 0, Kamiński 0.

Astoria Bydgoszcz: Cavars 15, Chyliński 14, Zębski 14, Herndon 13, Pluta 11, Nizioł 9, Camphor 8, Washpun 2, Krasuski 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.