Piłka wodna - ekstraklasa: porażka obrońcy tytułu na początek II rundy

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 06.03.2022, 18:36

Mijający weekend w waterpolowej ekstraklasie stał pod znakiem pierwszej kolejki rundy II, w której drużyny grają w dwóch grupach - mistrzowskiej i spadkowej.Niespodzianką są rozmiary przegranej obrońcy tytułu, AZS Uniwersytet Warszawski w Poznaniu.

Obecny sezon pokazał, że w czołowej czwórce, którą tworzą AZS Uniwersytet Warszawski, ŁSTW Poitechnika Łódzka, Waterpolo Poznań i Polonia Bytom, każdy wynik jest możliwy i spodziewać się należy wyrównanych, zaciętych meczów z walką do ostatniej minuty. Pierwsza kolejka II rundy jednak tego nie potwierdziła. Warszawianie, broniący tytułu mistrzowskiego wybrali się do Poznania i dostali tam potężne baty, bo tak należy określić przegraną 9:20. Już po pierwszej kwarcie uwidoczniła się przewaga miejscowych, którzy prowadzili 5:2. W kolejnych minutach gra toczyła się na zasadzie bramka za bramkę, poznaniacy utrzymywali niewielką przewagę, w trzeciej kwarcie nawet ją powiększyli do pięciu bramek. Popisem drużyny z Poznania były jednak przede wszystkim ostatnie minuty meczu, w którym zaaplikowali gościom sześć bramek, nie tracąc żadnej. Najlepszymi zawodnikami meczu uznano Tomasza Różyckiego i Aleksandra Madeja.

Bardziej zacięty był mecz w Łodzi, gdzie drużyna Politechniki Łódzkiej podejmowała Polonię Bytom. W pierwszej połowie przewagę mieli przyjezdni, którzy po 16 minutach gry prowadzili 7:3. Jednak po zmianie stron zmieniła się i drużyna dominująca w basenie. Łodzianie trzecią kwartę wygrali 5:0 i objęli minimalne prowadzenie w meczu, a w decydującej części meczu jeszcze powiększyli swoją przewagę, zwyciężając 12:9. Utrzymali w ten sposób status drużyny niepokonanej w tym sezonie i zdecydowanie liderują tabeli.

W grupie spadkowej  Uniwersytet Łódzki przegrał z KSZO Ostrowiec 16:20, a Alfa Gorzów rozgromiła Arkonię Szczecin 26:7.

Waterpolo Poznań - AZS UW 20:9 (5:2, 5:5, 4:2, 6:0)
Politechnika Łódzka - Polonia Bytom 12:9 (1:4, 2:3, 5:0, 4:2)
Uniwersytet Łódzki - KSZO Ostrowiec 16:20 (3:7, 5:2, 4:7, 4:4)
Alfa Gorzów - Arkonia Szczecin 26:7 (4:1, 7:1, 7:3, 8:2)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.