La Liga: ważna wygrana Atletico
Anual [CC BY-SA 4.0]/ Wikimedia Commons

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 06.03.2022, 23:30

W meczu 27. kolejki Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Real Betis 3:1. Zwycięstwo dało madrytczykom awans na 4. pozycję w tabeli ligi hiszpańskiej.

Niedzielne starcie między Realem Betis a Atletico Madryt było niezwykle ważne ze względu na kolejność na szczycie tabeli La Ligi. Gracze z Sevilli przed rozpoczęciem kolejki zajmowali 3. miejsce w zestawieniu ligi hiszpańskiej, ale ze względu na wygraną FC Barcelony przynajmniej na chwilę spadli na 4. lokatę. Potencjalna porażka z los colchoneros sprawiłaby, że Betis spadłby w tabeli jeszcze niżej.

Mecz rozpoczął się w sposób piorunujący. Już w 2. minucie gola dla Atletico zdobył Joao Felix. Szybka bramka ustawiła przebieg spotkania. Podopieczni Diego Simeone w swoim stylu po zdobytej bramce cofnęli się na własną połowę i oczekiwali na potencjalne kontry. Przez kolejne minuty gra nie porywała. Gracze z Sevilli długo utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Do tego gra bardzo się zaostrzyła i sędzia pokazał aż cztery żółte kartki w tym jedną dla wspomnianego trenera ekipy z Madrytu. W ostatnich minutach pierwszej połowy gospodarze w końcu zaczęli stwarzać zagrożenie i jeszcze przed przerwą udało im się wyrównać. W 49 (45+4') minucie gola do szatni zdobył Cristian Tello i było 1:1.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Mimo, że Real wyrównał to drużyna ze stolicy wcale nie kwapiła się, aby nacierać na bramkę rywali. Ostatecznie taka taktyka przyniosła znakomite efekty. Atletico nie dopuściło przeciwników do ani jednej sytuacji bramkowej, a sami stworzyli sobie ich kilka. W 61. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Felix, a gospodarzy dobił Thomas Lemar, który zamienił na bramkę podanie Antoine'a Griezmanna. Los colchoneros następnie spokojnie dowieźli prowadzenie do końca, odnosząc niezwykle wartościowe zwycięstwo.

Wygrana Atletico pozwoliła im wskoczyć na 4. miejsce w tabeli i zrównać się punktami z FC Barceloną. Betis traci natomiast do wspomnianej dwójki dwa punkty i zajmuje 5. lokatę.

Real Betis - Atletico Madryt 1:3 (1:1)

Bramki: Tello 45+4' - Joao Felix 2', 61', Lemar 80'

Betis: Bravo - Guardado (11' Tello), Ruiz, Bartra, Sabaly - Carvalho, Akouokou (58' Rodriguez), Ruibal, Fekir, Joaquin (66' Juanmi) - Iglesias (66' Willian Jose)

Atletico: Oblak - Vrsaljko (21' Carrasco), Gimenez, Felipe, Mandava, Renan Lodi (46' Lemar) - Llorente, Herrera, De Paul (83' Serrano) - Correa (27' Griezmann), Joao Felix (82' Suarez)

Żółte kartki: Iglesias 27', Akouokou 40', Bartra 50', Tello 71', Ruibal 87' - Simeone 27', Herrera 34', Carrasco 63', Llorente 87'

Sędzia: Guillermo Cuadra Fernandez