LCS: dominacja Cloud9 oraz Team Liquid trwa w najlepsze
Riot Games, Inc.

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 09.03.2022, 17:50

Cloud9 oraz Team Liquid nie mają sobie równych! Obie ekipy całkowicie dominują w rozgrywkach League Series Championship i z bilansem 9-2 wspólnie przewodzą ligowej tabeli. Weekend był również udany dla znajdujących się na trzeciej pozycji FlyQuest, którzy wygrali swoje starcia z TSM oraz Dignitas.

Team Liquid vs 100 Thieves — 1:0 (MVP: Santorin)

Team Liquid 100 Thieves
Bwipo Gragas 1/2/11 6/2/4 Tryndamere Ssumday
Santorin Xin Zhao 5/3/13 1/2/9 Lee Sin Closer
Bjergsen Viktor 8/2/11 3/8/9 Ryze Abbedagge
Hans sama Zeri 7/2/11 1/4/7 Jinx FBI
CoreJJ Nautilus 1/3/16 1/6/7 Leona huhi

Rozgrywka rozpoczęła się od wejścia CoreJJ'a oraz Santorina na środkową aleję już w trzeciej minucie, co zakończyło się zdobyciem pierwszej krwi przez Bjergsena. Sytuacja powtórzyła się pięć minut później, a Viktor zdobył kolejnego killa, zapewniając drużynie 1,000 sztuk złota przewagi. W kolejnych minutach zespoły wymieniły się neutralnymi obiektami z Summoner's Rift — 100 Thieves pokonali Rift Heralda, a Team Liquid wzięli piekielnego smoka. Z kolei w 17. minucie Złodzieje zgarnęli Shelly po raz drugi, a następnie zdeklasowali przeciwników w walce na górnej rzece czterech za jednego, odzyskując całą stratę w złocie.

Trzy minuty później TL znaleźli dobrą odpowiedź, wyłapując agresywnych rywali we własnej dżungli, dzięki czemu ekipa ponownie miała około 800 sztuk złota więcej. Chwilę później Liquid wykonali trzy zabójstwa na midzie po świetnej inicjacji w wykonaniu Gragasa, po której drużyna pokonała górskiego drake'a i osiągnęła 2,500 przewagi. W kolejnych minutach Team Liquid kontrolowali przebieg gry, wygrywając dwie późniejsze walki, dzięki czemu spokojnie mogli wziąć trzeciego smoka. Z kolei w 30. minucie 100 Thieves zdołali zabić Gragasa, ale ceną za to było oddanie Barona swoim oponentom. Dwie minuty później TL zdeklasowali Thieves w decydującej walce i kilkanaście sekund później zakończyli mecz.

Evil Geniuses vs Cloud9 — 0:1 (MVP: Blaber)

Evil Geniuses Cloud9
Impact Akali 3/4/2 3/5/8 Gwen Summit
Inspired Kha'Zix 2/2/4 7/0/9 Volibear Blaber
jojopyun Syndra 2/6/2 7/1/10 Ryze Fudge
Danny Aphelios 1/4/2 2/1/7 Ezreal Berserker
Vulcan Nautilus 0/4/1 1/1/12 Karma Winsome

Spotkanie rozpoczęło się od podwójnego ganku na środkowej alei, który zakończył się zdobyciem jednego zabójstwa przez każdą ze stron. W kolejnych minutach kontrolę nad mapą zaczął jednak przejmować Blaber, który najpierw zgarnął hextechowego drake'a, a następnie wykonał skuteczne ganki na midzie oraz topie, gdzie dorzucił dwa kolejne kille do swojej kolekcji. Z kolei w 12. minucie Cloud9 przeprowadzili doskonałą akcję drużynową na dolnej alei, która przyniosła podwójne zabójstwo Volibearowi oraz 2,000 sztuk złota przewagi całemu zespołowi. Chwilę później Blaber skradł również swoim kolegom killa na midzie, po którym miał 6/0/0. Evil Geniuses próbowali odpowiadać na górnej alei, gdzie Inspired nieustannie nękał Summita, ale w tym samym czasie leśnik C9 pokonał piekielnego smoka.

W 19. minucie ekipy spotkały się na dolnej rzece, by walczyć o trzeciego drake'a. Teamfight został wygrany przez Chmurki, które następnie wzięły wzmocnienie i powiększyły prowadzenie do 3,500 sztuk złota. Z kolei sześć minut później Cloud9 rozegrali wszystko jeszcze lepiej i w walce o duszę zdeklasowali przeciwników dokonując ace'a, przy utracie życia Gwen. Następnie drużyna zgarnęła czwartego smoka oraz Barona Nashora, uzyskując 7,000 przewagi. Wraz ze wzmocnieniem C9 weszli do bazy rywali w 27. minucie i nie zatrzymali się, aż zrównali Nexus EG z ziemią.