Fortuna 1 Liga: Skra urywa punkty Podbeskidziu
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 07.03.2022, 20:05

Spotkanie 24. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Skrą Częstochowa a Podbeskidziem Bielsko-Biała zakończyło się remisem. Po golu Pyrdoła dla częstochowian i bramce Bilińskiego dla Podbeskidzia padł wynik 1:1.

Przed tym meczem „Skrzaki” znajdowały się na trzynastej lokacie z 27. punktami na koncie. Zawodnicy „Górali” byli zaś na siódmej pozycji z dorobkiem 33. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami Podbeskidzie wygrało 1:0 i również w rewanżu bielszczanie wydawali być się zdecydowanym faworytem.

Mecz rozpoczął się świetnie dla oficjalnych gospodarzy, chociaż mecz toczony był na Podbeskidziu. Już w 15. minucie Piotr Pyrdoł zdobył gola, który był początkowo nieuznany z powodu pozycji spalonej, ale ostatecznie po kilku minutowej analizie VAR, Tomasz Marciniak wskazał na środek boiska. Kolejne minuty mijały dość wyrównanie, a częstochowianie zaskakująco nie ograniczali się tylko do defensywy.

W drugich 45 minutach Podbeskidzie zaczęło jednak coraz bardziej napierać a ich ataki intensyfikowały się z każdą kolejną minutą. W końcu w 80. minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. Rzut karny, co prawda na raty, na gola zamienił najlepszy strzelec ligi Kamil Biliński. Bielszczanie atakowali dalej, ale ostatecznie rezultat już do końca meczu się nie zmienił.

Skra Częstochowa  – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0)

Bramki: 19’ Pyrdoł – 80’ Biliński(k.)

Skra: Kos – Burman (64’ Napora), Mesjasz, Paluszek – Łukoszek (82’ Winiarczyk), Sajdak, Szymański, Pyrdoł (58’ Kwietniewski) – Nocoń, Baranowicz – Mas (79’ Ropski)

Podbeskidzie: Igonen – Kowalski-Haberek, Mikołajewski (60’ Celtik), Wypych – Bonifacio (90’ Gutowski), Bieroński, Polkowski, Simonsen – Merebaszwili (72’ Milasius), Roman (72’ Frelek) – Biliński

Żółte kartki: 21’ Pyrdoł, 52’ Burman, 87’ Ropski – 60’ Roman, 64’ Celtik, 84’ Frelek

Sędzia: Tomasz Marciniak