Taekwondo - Puchar Świata: srebro i brąz Polaków w Sofii

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 07.03.2022, 22:58

Ze srebrnym i brązowym medalem wyjadą z zawodów Pucharu Świata w Sofii polscy taekwondziści. Turniej miał rangę G2.

W stolicy Bułgarii do rywalizacji zgłoszono 3 biało-czerwonych, z liderką naszej kadry - Aleksandrą Kowalczuk - na czele. To właśnie startująca w kat. +73 kg zawodniczka AZS Poznań zajęła najwyższe miejsce spośród naszych reprezentantów. Polka rozpoczęła zmagania od ćwierćfinału, gdzie 6:0 pokonała Chorwatkę Nikę Petanjek. W półfinale ponownie nie pozwoliła zdobyć rywalce nawet punktu. Dzięki wygranej 2:0 z Hiszpanką Tanią Castineirą Etchevarrią zapewniła sobie prawo walki o złoty medal. Niestety, właśnie w półfinale nasza reprezentantka poczuła dyskomfort w kolanie i zdecydowała się nie wychodzić do walki finałowej, oddając pojedynek z Izraelką Daną Azran walkowerem. Następnym jej startem będą dopiero majowe mistrzostwa Europy seniorów, które odbędą się w Manchesterze.

Brązowy medal w kat. -80 kg wywalczył będący ostatnio w dobrej formie Szymon Piątkowski. Po pokonaniu przeciwników z Bośni i Hercegowiny oraz Hiszpanii, dopiero w półfinale uległ 3:11 doświadczonemu Norwegowi Richardowi Ordemannowi.

W Sofii zobaczyliśmy też Mateusza Szczęsnowskiego (-68 kg), który udanie przebrnął przez dwie rundy i dopiero w ćwierćfinale przegrał z przeciwnikiem z Izraela.