Pekin 2022: kolejny dzień bez medali dla Polaków

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 08.03.2022, 08:59

Wtorkowe zmagania Polaków w Pekinie niestety znów nie zaowocowały zdobyczami medalowymi. Trójka naszych reprezentantów ukończyła swoje kategorie w końcówce stawki.

Czwarty dzień igrzysk paraolimpijskich rozpoczęliśmy od rywalizacji parabiathlonistek w kategorii siedzącej, w której startowała Monika Kukla. Polka popełniła podczas swojego występu siedem błędów i zajęła przedostatnie miejsce z czasem 44:41.7. Po złoto w tych rozgrywkach sięgnęła Amerykanka Kendall Gretsch, która zanotowała jeden błąd, jednak jej wynik czasowy wyniósł 33:12.3. Za nią, z czystym kontem i czasem 33:21.0, uplasowała się jej rodaczka Oksana Masters. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Niemiec - Anja Wicker (5 błędów i czas 35:45.3).

Kolejnym polskim akcentem na arenach w Pekinie miał być występ Iwety Faron. Niestety Polka, startująca w kategorii stojącej w parabiathlonie, nie wystartowała w swojej konkurencji z powodów zdrowotnych. Podium w tej rywalizacji przystroiły barwy ukraińskie, bo pierwsze trzy miejsca należały do reprezentantek tego kraju. Pierwsze miejsce zajęła Iryna Bui (36:43.1), a za nią uplasowały się Ołeksandra Kononowa i Liudmyła Liaszenko, które popełniły po dwa błędy i uzyskały kolejno czasy 36:55.9 i 36:56.9.

Dzień dla polskiej reprezentacji zakończył się również nie najlepszym startem Pawła Gila. Parabiathlonista startujący w kategorii niepełnosprawność wzroku wraz z przewodnikiem Michałem Lańdą zajął ostatnie, dziesiąte miejsce. Niestety przełożyły się na to trzy popełnione przez sportowca błędy i czas 45:43.8. W tej rywalizacji, jak w kategorii stojącej parabiathlonistek, podium należało do reprezentantów Ukrainy. Złoto zgarnął Witalij Łukjanenko, który z czystym kontem uzyskał czas 34:12.7. Drugie miejsce zajął Anatolij Kowalewskij (1 błąd i czas 34:57.3), a tuż za nim sklasyfikowany został Dmytro Sujarko (35:30.9 i 2 błędy).