• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 08.03.2022, 11:06

W lidze NHL coraz bliżej jest rozstrzygnięć w temacie ekip które zagrają w play-off, zacięta walka wciąż trwa wciąż w Central i Pacific Division.

Piątek/Sobota

Do dogrywki doszło Carolinie, gdzie Huragany przegrały z Pingwinami pierwszą tercję 0:2 i pozostałą część czasu gry zmuszone były gonić wynik, na ich szczęście dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jordan Staal. W dogrywce losy spotkania na korzyść gospodarzy przeważyło trafienie Świecznikowa. W Anaheim świetna gra Las Vegas w drugiej tercji zaważyła o zwycięstwie Złotych Rycerzy nad Kaczorami.

Minnesota Willd - Buffalo Sabres 4:5 (1:1, 0:1, 3:3),

Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning 1:3 (0:0, 1:1, 1:2),

New Jersey Devils - New York Rangers 1:3 (1:1, 0:1, 0:1),

Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 2:3d. (2:0, 0:1, 0:1, 0:1d.),

Los Angeles Kings - Columbus Blue Jackets 4:3d. (0:0, 1:3, 2:0, 1:0d.),

Dallas Stars - Winnipeg Jets 4:3d. (1:0, 1:2, 1:1, 1:0d.),

Las Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 5:4 (1:1, 4:2, 0:1).

Sobota/Niedziela

Dużo goli obejrzeli kibice w w Arizonie, gdzie starły się ekipy Coyotes i Senators, które zajmują w tym sezonie miejsca w dole tabel swoich dywizji. Kojoty wygrały 8:5, a siedem punktów w klasyfikacji kanadyjskiej zdobył Nick Schmaltz. W San Jose po Rekinach przejechali się Nashville Predators, którzy kompletnie nie dali szans rywalom aplikując im osiem bramek, samemu nie tracąc ani jednej.

Nashville Predators - San Jose Sharks 8:0 (2:0, 2:0, 4:0),

Calgary Flames - Colorado Avalanche 4:3d. (2:2, 1:1, 0:0, 1:0d.).

Niedziela/Poniedziałek

Problemy z Ottawą mieli dużo wyżej sklasyfikowane Las Vegas, dopiero gol Eichela na kilka sekund przed końcem trzeciej tercji dał faworytom zwycięstwo. Niespodziankę sprawiło New Jersey Devils, które z tarczą zjechało ze swojego lodowiska pokonując po dogrywce Saint Louis.

Ottawa Senators - Las Vegas Golden Knights 1:2 (0:0, 1:1, 0:1),

San Jose Sharks - Anaheim Ducks 2:3d. (1:0, 1:2, 0:0, 0:1d.).

Poniedziałek/Wtorek

Calgary Flames dosyć pewnie pokonało 3:1 Edmonton Oilers i lideruje tabeli Dywizji Pacyficznej, COlorado Avalanche (lider Cental Division) po zaciętym spotkaniu pokonało New York Islanders 5:4.

Los Angeles Kings - Boston Bruins 3:2d. (1:1, 0:1, 1:0, 1:0d.),

Florida Panthers - Buffalo Sabres 6:1 (1:0, 4:0, 1:1),

Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets 5:4 (3:0, 0:2, 2:2),

Colorado Avalanche - New York Islanders 5:4 (1:1, 0:0, 4:3),

Edmonton Oilers - Calgary Flames 1:3 (0:0, 0:2, 1:1).