Pekin 2022: Piotr Garbowski 7. w sprincie

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 09.03.2022, 10:50

Środa w Pekinie nie była okraszona polskim medalem. Nasi zawodnicy startowali jedynie w sprintach w paranarciarstwie biegowym. Najwyżej sklasyfikowany został Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twadrowskim na 7. pozycji w kategorii osób niewidomych. \

W półfinałowych biegach mogliśmy obserwować jedynie dwójkę naszych zawodników. Piotr Garbowski wraz z przewodnikiem Jakubem Twardowskim zajęli siódmą lokatę w eliminacjach. W półfinale zajęli jednak ostatnią pozycję w swoim biegu, lecz finalnie zostali sklasyfikowani na siódmej pozycji. W tej samej konkurencji wystartowali również Paweł Gil z przewodnikiem Michałem Lańdą (15.) oraz Paweł Nowicki z przewodnikiem Janem Kobryniem (DNF).

Również w półfinale sprintu wystartowała Iweta Faron, w kategorii stojąc. Polka w eliminacjach zajęła 9. lokatę. W kolejnej fazie rywalizacji zajęła piątą lokatę, wyprzedzając w swoim biegu jedynie Japonkę Abe. Finalnie została sklasyfikowana na 9. pozycji tak jak w eliminacjach.

W Pekinie w środę również wystartowali nasi inni biegacze, lecz zakończyli swój start podczas eliminacji. Monika Kukla w kategorii siedząc, zajęła 13. miejsce. Wśród mężczyzn w tej specjalności wziął udział Krzysztof Plewa. Polak ukończył bieg na odległej 23. pozycji. Również na etapie eliminacji udział w sprincie zakończyli Aneta Górska wraz z przewodniczką Catherine Spierenburg (9.) oraz Witold Skupień (17.).