Fortuna 1 Liga: przełamanie i zwycięstwo ŁKS-u w zaległym meczu [RELACJA ZE STADIONU]

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 09.03.2022, 19:55

Zaległe spotkanie 20. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy ŁKS-em Łódź a Puszczą Niepołomice zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po dwóch golach Monsalve padł wynik 2:0.

Przed tym meczem „Żubry” znajdowały się tuż na strefą spadkową na czternastej lokacie z 22. punktami na koncie. Zawodnicy „Rycerzy Wiosny” byli zaś na dziewiątej pozycji z dorobkiem 31. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami łodzianie wygrali 2:0 i również w rewanżu wydawali być się faworytem, chociaż już od kilku spotkań nie potrafią wygrać, za co posadą niestety musiał zapłacić hiszpański szkoleniowiec Kibu Vicuna.

Rywalizacja od początku była dość wyrównana i sporo było gry typu "akcja za akcję". Z biegiem czasu gospodarze napierali na bramkę strzeżoną przez Gabriela Kobylaka coraz mocniej. Ciągle im jednak czegoś brakowało by znaleźć sposób na pokonanie niepołomickiego golkipera, a jak w 24. minucie to już się udało, to arbiter odgwizdał spalonego.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla łodzian. Już w 53. minucie po kombinacyjnej akcji, piłkę do bramki Puszczy wpakował Nacho Monsalve. ŁKS atakował dalej i już siedem minut później zdobył kolejnego gola. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Monsalve i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Dla hiszpańskiego defensora były to dopiero debiutanckie trafienia dla łódzkiej ekipy. W kolejnych minutach gospodarze w pełni kontrolowali sytuację boiskową, a Puszcza nie potrafiła ich zaskoczyć. Ostatecznie wynik do końca nie uległ już zmianie i ŁKS triumfował 2:0, przerywając tym samym serię czterech meczów bez kompletu punktów.

ŁKS Łódź  – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

Bramki: 53' Monsalve, 60' Monsalve

ŁKS: Kozioł - Marciniak (46' Szeliga), Monsalve, Dąbrowski, Bąkowicz - Kuźma - Wolski (86' Kelechukwu), Trąbka (74' Dominguez), Ricardinho, Pirujlo (68' Moreno) - Corral (68' Radaszkiewicz)

Puszcza: Kobylak - Bartosz, Kościelny, Sołowiej, Cikos (88' Aftyka) - Serafin, Mroziński (70' Cichoń) - Thiakane (63' Wroński), Hajda, Tomalski (63' Boguski) - Kobusiński (63' Kidrić)

Żółte kartki: 2' Pirulo, 41' Dąbrowski, 66' Corral, 81' Wolski - 45+1' Thiakane

Sędzia: Piotr Urban