FIBA Europe Cup: nieznaczna porażka Legii
ECS Piotr Koperski

• Data publikacji: 09.03.2022, 20:03

Legia Warszawa przegrała u siebie 68:71 z Unahotels Reggio Emilia w pierwszym meczu ćwierćfinałowym FIBA Europe Cup. Rewanżowe spotkanie tego dwumeczu odbędzie się w następną środę we Włoszech.

W rozgrywkach FIBA Europe Cup rozpoczęła się już faza play-off. Legia Warszawa przebrnęła przez dwie fazy grupowe i w 1/4 finału rywalizuje z Unahotels Reggio Emilia. Włoski zespół w zasadniczej fazie przegrał tylko raz i wygrał grupę J. Tym samym pierwszy mecz został rozegrany na Bemowie. Legioniści nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku spotkania. Objęli prowadzenie 10:0, a pierwsze punkty stracili dopiero po sześciu minutach. Goście z Włoch złapali właściwy rytm i zaczęli odrabiać straty.

Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 23:16 dla polskiej drużyny. Druga część gry rozpoczęła się od serii punktowej. Tym razem to zespół Reggio Emilia zdobył dziewięć kolejnych oczek i przejął prowadzenie. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego potrafił odpowiedzieć i do przerwy przegrywał jedynie 33:35. W trzeciej kwarcie goście odskoczyli na sześć punktów, ale ostatecznie ta odsłona meczu zakończyła się cząstkowym wynikiem 20:20. W połowie czwartej ćwiartki to Legia miała osiem oczek zapasu - 65:57. Unahotels Reggio Emilia wrócili do gry dzięki serii 11:0. Trójką odpowiedział Raymond Cowels i na ponad minutę przed końcem był remis. Ostatecznie włoski zespół wygrał 71:68. Robert Johnson nie trafił rzutu na remis, ale w meczu rewanżowym Legia będzie miała tylko jedno posiadanie straty. Losy tego pojedynku ćwierćfinałowego rozstrzygną się za tydzień we Włoszech.

Legia Warszawa - Unahotels Reggio Emilia 68:71 (23:16, 10:19, 20:20, 15:16)