Tenis - Indian Wells: awans Linette w deblu

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 10.03.2022, 09:25

Magda Linette udanie rozpoczęła rywalizację w deblu w prestiżowym turnieju Indian Wells. Polka w parze z Tajką Hao-Ching Chan pokonały rozstawiony z numerem 4. chorwacko-słoweński duet Darija Jurak/Andreja Klepac 6:3 2:6 12-10, awansując do drugiej rundy.

Spotkanie obie pary rozpoczęły od pewnego utrzymywania swoich podań do stanu 3:3. W siódmym gemie pojawiły się pierwsze breakpointy przy serwisie polsko-tajskiej pary, która zdołała wybronić dwie piłki na przełamanie. Po chwili to rywalki były w tarapatach, jednak Linette i Chan zdołały wykorzystać już pierwszego breakpointa, by przełamać rywalki i zbliżyć się do zwycięstwa w tym secie. Dziewiąty gem przyniósł sporo emocji i walki, ale finalnie prowadzące zdołały obronić trzy breakpointy i wykorzystać atut własnego podania, by zamknąć partię wynikiem 6:3.

Druga odsłona miała już zdecydowanie inny przebieg. Szybko na prowadzenie wysforowały się Jurak i Klepac, które do utrzymanego podania dołożyły pierwsze przełamanie, wychodząc na 0:2. Choć po chwili polsko-tajski duet zdołał zanotować przełamanie powrotne, kolejne trzy gemy ponownie padły łupem rywalek, które tym samym zapisały na swoim koncie dwa kolejne przełamania i były o krok od szybkiego wygrania tego seta. Polka i Tajka zdołały jeszcze powalczyć, odbierając serwis rywalkom i przedłużając nieco swoje szanse w tej partii. Nic więcej nie udało im się już zdziałać, bowiem Chorwatka i Słowenka zapisały na swoim koncie w ósmym gemie czwarte już przełamanie, wygrywając tym samym całego seta 2:6.

O losach zwycięstwa w tym pojedynku decydował super tie-break. W nim Linette i Chan szybko odskoczyły na 3-0, jednak rywalki od razu wzięły się za odrabianie strat i po chwili doprowadziły do remisu. Wyrównana gra trwała i żadna z par nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Pierwsze szansę na zamknięcie pojedynku miały Jurak i Klepac, jednak nie zdołały one wykorzystać piłki meczowej przy stanie 8-9. Ostatecznie z końcowego tryumfu cieszyły się Linette i Chan, które wykorzystały drugą piłkę meczową i wygrały tę partię 12-10, pokonując chorwacko-słoweńską parę 2:1.

Magda Linette/Hao-Ching Chan (POL/TPE) - Darija Jurak/Andreja Klepac (CRO/SLO) [4] 6:3 2:6 12-10

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.