Pekin 2022: Szczęsny ukończył giganta na 23. miejscu, Sikorski ponownie nie dotarł do mety

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 10.03.2022, 10:19

Szóstego dnia igrzysk paraolimpijskich medale rozdano tylko w jednej dyscyplinie. W paranarciarstwie alpejskim mężczyźni zmierzyli się ze sobą w slalomie gigancie. Zobaczyć mogliśmy dwóch Polaków - Igora Sikorskiego i Andrzeja Szczęsnego.

Igrzyska paraolimpijskie nie do końca układają się dla nas pomyślnie. Tego dnia Polaków oglądać mogliśmy w paranarciarstwie alpejskim, gdzie o medale panowie powalczyli w slalomie gigancie. Niestety, Igor Sikorski w kategorii siedząc, ponownie nie zdołał ukończyć swojego przejazdu. Z trasą poradził sobie natomiast Andrzej Szczęsny w kategorii stojąc. Reprezentant Polski zakończył zmagania na 23. miejscu. We wszystkich trzech kategoriach, tj. stojąc, siedząc oraz niepełnosprawność wzrokowa, poznaliśmy medalistów. W kategorii stojąc złoty medal wywalczył Santeri Kiiveri. W kategorii siedząc  na pierwszym stopniu podium stanął Jesper Pedersen, a w kategorii niepełnosprawność wzrokowa zwyciężył Johannes Aigner, którego przewodnikiem był Matteo Fleischmann.