Biathlon - PŚ: Quentin Fillon Miallet z ósmym zwycięstwem

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 10.03.2022, 15:43

Lider Pucharu Świata Quentin Fillon Maillet (Francja) był najlepszy w sprincie rozgrywanym w estońskiej Otepie i umocnił się na pozycji lidera cyklu. Dla Francuza to trzecie zwycięstwo z rzędu i ósme w tym sezonie. Polacy uplasowali się poza sześćdziesiątką.

Quentin Fillon Maillet nie zaczął najszybciej czwartkowego sprintu. Po pierwszym strzelaniu, mimo bezbłędnej próby zajmował szóste miejsce ze stratą 5 sekund do Norwega Sturli Holma Laegreida. Francuz drugie strzelanie również wykonał na czysto i wskoczył na drugie miejsce, zmniejszając stratę do trzech sekund do również bezbłędnego Laegreida. Ostatnią rundę dwukrotny mistrz olimpijski z Pekinu pokonał znakomicie i na mecie uzyskał czas o siedem sekund lepszy od drugiego Laegreida, odnosząc ósme zwycięstwo w tym sezonie Pucharu Świata. Ze stratą 11 sekund na trzeciej pozycji uplasował się Niemiec Benedikt Doll. Tuż za podium rywalizację zakończył Vetle Sjaastad Christiansen. Piąty był Niemiec Roman Rees, a na uwagę zasługuje szóste miejsce Litwina Vytautasa Strolii.

Nasi zawodnicy nie zachwycili. Najwyżej z nich zawody zakończył Grzegorz Guzik. Najbardziej doświadczony z Polaków zaliczył dwa pudła w stójce i przy przeciętnym biegu zajął 62. miejsce. Po jednym niecelnym strzale na każdym strzelaniu zaliczył Jan Guńka i zajął 66. miejsce. Marcin Zawół szanse na dobry wynik pogrzebał już na pierwszym strzelaniu, pudłując trzykrotnie. W pozycji stojącej dołożył jedno pudło, co w ostatecznym rozrachunku dało 79. miejsce. Dwie pozycje niżej uplasował się Przemysław Pancerz, który strzelił 8/10, ale pobiegł bardzo słabo.