LFL: LDLC OL wygrywają sezon zasadniczy
Riot Games, Inc.

• Data publikacji: 10.03.2022, 23:03

Ostatnią kolejkę sezonu otworzyła kompromitująca porażka GameWard przeciwko Team Oplon, przez co drużyna Czekolada straciła szanse na awans do play-offów. W tej sytuacji w walce o szóstego slota w rozgrywkach posezonowych pozostawały Solary oraz GamersOrigin. SLY przegrali jednak oba swoje spotkania, co wykorzystali rywale, którzy dzięki jednemu zwycięstwu zapewnili sobie awans. Sezon zasadniczy został natomiast wygrany przez LDLC OL, którzy wyprzedzili Karmine Corp oraz Team BDS Academy.

Vitality.Bee vs LDLC OL — 0:1 (MVP: Exakick)

Vitality.Bee LDLC OL
Szygenda Gnar 3/3/0 2/2/9 Gwen Ragner
Skeanz Hecarim 4/2/5 0/3/5 Xin Zhao Yike
Diplex Ryze 1/2/7 2/1/7 Viktor Eika
Jeskla Jinx 0/4/4 10/1/3 Jhin Exakick
Jactroll Leona 2/4/7 1/3/10 Rakan Doss

Rozgrywka w hitowym meczu kolejki rozpoczęła się dość spokojnie, a pierwszą walkę mieliśmy dopiero w 7. minucie. Na górnej alei spotkało się aż siedmiu graczy, a obie ekipy zdobyły po jednym killu. Z kolei cztery minuty później Vitality.Bee zdołali pokonać Viktora, dzięki czemu zgarnęli hextechowego smoka. W 14. minucie mieliśmy kolejną walkę, po której VIT.B prowadzili 3:2 i mieli 1,500 sztuk złota przewagi. Zespół wykorzystał kontrolę nad mapą, by trzy minuty później wziąć kolejnego drake'a, ale ze świetną odpowiedzią chwilę później przyszedł duo bot LDLC OL, a dwa zabójstwa wykonał Exakick.

Mimo tego Vitality.Bee wciąż przeważało, a po zdobyciu kolejnego killa drużyna pokonała trzeciego smoka i miała 2,000 sztuk złota więcej od rywali. Następnie drużyny starły się na środkowej alei, a teamfight trzech za dwóch wygrali gracze VIT.B. Z kolei w 27. minucie Pszczółki zgarnęły duszę oceaniczną, ale walka poszła po myśli LDLC, którzy wykonali cztery zabójstwa i zrobili Barona, odrabiając całą stratę. Chwilę później ekipa wykorzystała wzmocnienie i zniszczyła inhibitor na dolnej alei. Następnie zespół wygrał jeszcze jeden teamfight, po którym bez problemu zakończył grę i zapewnił sobie pierwsze miejsce na koniec splitu.

Team BDS Academy vs GamersOrigin — 1:0 (MVP: Sheo)

Team BDS Academy GamersOrigin
Agresivoo Kennen 2/2/6 1/5/2 Jayce Vizicsacsi
Sheo Lee Sin 11/0/7 3/5/2 Volibear Karim kt
Xico Ahri 3/4/5 5/2/1 Corki Ronaldo
Crownshot Aphelios 6/3/3 0/6/4 Ezreal SMILEY
Erdote Tahm Kench 3/1/13 1/7/5 Leona Enjawve

Mecz rozpoczął się od fatalnego błędu Vizicsacsiego, który dał się złapać przeciwnikom już w pierwszej minucie, a pierwsza krew trafiła na konto Ahri. Ledwie dwie minuty później toplaner GamersOrigin zginął po raz drugi, gdy skuteczny gank przeprowadził Sheo. Z kolei w czwartej minucie Team BDS Academy udało się pokonać Volibeara, zwiększając prowadzenie do 3:0 i osiągając 1,000 sztuk złota przewagi. Szósta minuta to natomiast walka na dolnej alei, którą trzech za jednego wygrali gracze BDS, przejmując całkowitą kontrolę nad spotkaniem i zwiększając przewagę do 2,000.

Sześćdziesiąt sekund później Lee Sin dorzucił kolejne podwójne zabójstwo w dolnym lesie, po którym miał już 5/0/3, a drużyna dobiła do 3,500 sztuk złota przewagi. Następnie Team BDS wzięli Rift Heralda oraz górskiego smoka, a ich przewaga z każdą minutą tylko się zwiększała. W 14. minucie ekipa z dwójką Polaków zniszczyła pierwszą wieżę w grze i zwiększyła różnicę do 5,000. Następnie zespół raz jeszcze zgarnął Shelly oraz piekielnego drake'a, w międzyczasie zwiększając prowadzenie na 17:5.

W kolejnych minutach GamersOrigin zdołali się postawić i zdobyć kilka killi dla siebie, ale trzeci smok oraz Baron trafiły na konto przeciwników. W ciągu następnych pięciu minut drużyna powiększyła przewagę do siedmiu tysięcy i wzięła czwartego drake'a, który zapewnił jej oceaniczną duszę. Z kolei w 30. minucie Team BDS Academy wygrali decydującą walkę, po której zakończyli grę i zapewnili sobie trzecie miejsce na koniec sezonu.