EBL: Czarni Słupsk pokonali Zastal Zielona Góra u siebie

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 10.03.2022, 20:01

Zaległy mecz 18. kolejki, w którym Czarni Słupsk podejmowali Zastal Zielona Góra odbył się dziś. Szczególnych emocji spotkaniu nadawał fakt, że goście zajmują w ligowej tabeli pierwsze miejsce, a gospodarze są drudzy. Koszykarze Czarnych wykorzystali przewagę własnego parkietu i pokonali Zastal.

Już pierwsza kwarta napawała sporym optymizmem koszykarzy Czarnych Słupsk. Pomijając pierwsze minuty gry, w których minimalnie lepszy był Zastal, to gsopodarze zdominowali tę część gry. Od stanu 12:12 drużyna prowadzona przez Mantasa Cesnauskisa zaliczyłą serię 9:0, dzięki czemu wygrali kwartę 23:17. W drugiej części gry Zastal starał się dogonić rywala i udało mu się nawet na chwilę objąć prowadzenie po celnym rzucie Jarosława Zyskowskiego. Końcówka pierwszej połowy była jednak korzystniejsza dla gospodarzy i do szatni Czarni schodzili z 3-punktową przewagą.

Trzecia kwarta nadała jeszcze większego kolorytu temu meczowi. Oglądaliśmy bardzo wyrównaną odsłonę, a wynik cały czas był na styku, jednak Czarni nawet na chwilę nie oddali swojego prowadzenia. Najdalej gospodarzom udało się odskoczyć na siedem oczek, a przed ostatnią odsłoną wiceliderzy tabeli prowadzili tylko 56:50. Czwarta kwarta, w której rozstrzygnąć się miały losy wygranej na początku dała szansę Zastalowi. Przyjezdni szybko doskoczyli na dwa oczka do rywali, jednak wtedy zaczęły się ich problemy. Od momentu 56:54 Czarni wygrali aż 24:9 i zwycięzcę poznaliśmy już dobrych kilka minut przed końcową syreną. Dla drużyny ze Słupska to bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o triumf w fazie zasadniczej, gdyż dziś zrównali się punktami z Zastalem, a mają do rozegrania o dwa spotkania więcej.

Czarni Słupsk - Zastal Zielona Góra 80:63 (23:17, 15:18, 18:15, 24:13)

Czarni Słupsk: Lewis 18, Klassen 17, Witliński 10, Beech 9, Słupiński 8, Garrett 7, Musiał 7, Young 4, Jankowski 0.

Zastal Zielona Góra: Nenadić 15, Zyskowski 14, Żołnierewicz 12, Brembly 7, Apić 6, Mazurczak 4, Sulima 3, Marble 2, Joseph 0, Meier 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.