Liga Narodów: Hiszpania miażdży Chorwację

• Data publikacji: 11.09.2018, 22:40

Hiszpania pokonuje Chorwację 6:0 na Estadio Manuel Martínez Valero w Elche. Na listę strzelców wpisali się Saul, Asensio, Rodrigo, Sergio Ramos, Isco a także bramkarz Chorwatów, który zdobył bramkę samobójczą.

W 6. minucie pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie Chorwaci. Do piłki dopadł Ivan Rakitić i oddał groźny strzał, który nieznacznie minął prawy słupek bramki Hiszpanów. W 14. minucie wicemistrzowie świata nie wykorzystali kolejnej dobrej okazji. Tym razem piłkę obok słupka posłał Santini. W 16. minucie na bramkę gości uderzał Rodrigo, ale z jego strzałem poradził sobie Kalinić. Minutę później Perisić był bliski zdobycia bramki, ale w ostatniej chwili został zblokowany przez obrońców.

W 24. minucie Hiszpanie objęli prowadzenie. Carvajal pokazał świetną technikę i wykonał wspaniałe dośrodkowanie w pole karne. Tam idealnie odnalazł się Saul i głową pokonał golkipera gości. Po zdobyciu bramki, Hiszpanie zaczęli grać "swój" futbol. Wymieniali mnóstwo podań i długo utrzymywali się przy piłce.

Efektem Hiszpańskiej dominacji była bramka zdobyta w 33. minucie przez Marco Asensio. Piłkarz Realu Madryt oddał cudowny strzał z dystansu i nie dał szans Kaliniciowi na skuteczną interwencję.

Nie minęły 3 minuty, a La Roja prowadziła już 3:0. Marco Asensio oddał piękny strzał z dystansu i piłka po odbiciu się od poprzeczki i pleców bramkarza i wpadła do siatki gości.

Drugą połowę Chorwaci zaczęli najgorzej jak mogli, bo od straty bramki, którą w 49. minucie zdobył Rodrigo. Asystę przy tym trafieniu zaliczył najlepszy na boisku Marco Asensio.

W 57. minucie Hiszpania zdobyła piątą bramkę w tym spotkaniu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sergio Ramos, który wykorzystał dośrodkowanie Asensio i głową pokonał Kalinicia. Hiszpanie ustrzelili wtedy tzw. manitę.

13 minut później było już 6:0. Kolejną asystę zaliczył Asensio, a do siatki trafił Isco, który precyzyjnym strzałem pokonał Kalinicia. Po tej bramce Hiszpanie nieco zwolnili i skupili się na posiadaniu piłki. Można było odnieść wrażenie, iż gospodarze nie chcieli bardziej upokorzyć wicemistrzów świata.

Hiszpania 6:0 Chorwacja (3:0)

(24' Saul; 33' Asensio; 35' Kalinić (o.g.); 49' Rodrigo; 57' Ramos; 70' Isco)

Hiszpania - De Gea; Gaya, Ramos, Nacho, Carvajal (75' Azpilicueta); Ceballos, Busquets (59' Rodri), Saul (65' Thiago); Isco, Rodrigo, Asensio

Chorwacja - Kalinić; Pivarić, Vida, Mitrović, Vrsaljko (20' Rog); Brozović (62' Pjaca), Rakitić, Perisić, Modrić, Kovacić; Santini (71' Livaja)