Biathlon - IBU: życiowy wynik Jakieły!

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 11.03.2022, 00:40

Bardzo dobre wieści z Pucharu IBU przyniosła nam środa. Ze znakomitej strony zaprezentował się Tomasz Jakieła, który zajął czwarte miejsce w sprincie. Zwyciężył Norweg Erlend Bjoentegaard, zaś w biegu pań najlepsza okazał się Lou Jeanmonnot.

Sprint mężczyzn okazał się zaskakująco interesujący ze względu na świetny bieg Tomasza Jakieły. Polak był bezbłędny na strzelnicy oraz świetnie spisywał się na trasie. Do końca walczył o podium, lecz finalnie stracił się 4.4 sekundy do trzeciego Philippa Horna. Niemiec spudłował, aż trzykrotnie, lecz zdecydowanie był najszybszy w biegu. Zwyciężył Norweg Erlend Bjoentegaard, a na drugim miejscu uplasował się Marco Gross. Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 18. lokatę, Wojciech Filip był 34, a Wojciech Skorusa 43. Cała czwórka awansowała do biegu pościgowego.

W biegu pań najlepsza okazała się Lou Jeanmonnot, która zagwarantowała sobie zwycięstwo przyzwoitym biegiem oraz bezbłędnym strzelaniem. Podium uzupełniły zawodniczki ze Skandynawii. Na drugiej pozycji uplasowała się Elisabeth Hoegberg (Szwecja), a na trzeciej Karoline Erdal (Norwegia). Obie biathlonistki popełniły po jednym błędzie podczas drugiego strzelania. Najwyżej z Polek sklasyfikowana została Magda Piczura (18.). Dwie pozycje niżej uplasowała się Kamil Cichoń. W sprincie wystartowały Natalia Tomaszewska (35.) oraz Joanna Jakieła (37.).