Euroliga: hit kolejki dla Realu Madryt

• Data publikacji: 11.03.2022, 21:55

W 29. kolejce ze względu na zawieszenie rosyjskich drużyn rozegrano sześć meczów. W najciekawszych Real Madryt wygrał po dogrywce 92:88 z Armani Exchange Mediolan. Do końca sezonu zasadniczego pozostało jeszcze pięć serii gier.

Do meczu z Armani Exchange Mediolan, Real Madryt przystępował po niespodziewanej porażce z Crveną Zvezdą Belgrad. Tym samym zespół Pablo Lasy stracił szansę na objęcie prowadzenia w tabeli. Na dodatek do stolicy Hiszpanii przyjechała trzecia drużyna w tabeli. Real po pierwszej kwarcie prowadził 25:16, ale w drugiej części gry Armani odrobiło straty. W czwartej odsłonie meczu to goście zdobyli przewagę, prowadząc 81:74. Do końca podstawowego czasu to tylko Real zdobył punkty i dzięki trójce Sergio Llulla wyrównał. W dogrywce lepszy okazał się hiszpański zespół, który triumfował 92:88. Llull rzucił 20 punktów.

Patrząc na tabelę bez rosyjskich drużyn, Crvena Zvezda Belgrad i Maccabi Tel Awiw znalazły się w czołowej ósemce. Serbski zespół uskrzydlony zwycięstwem nad Realem okazał się lepszy także od ekipy z Izraela. Crvena Zvezda szybko wypracowała kilkanaście punktów przewagi. Na początku trzeciej kwarty Maccabi wyrównało, ale potem gospodarze ponownie przejęli inicjatywę i wygrali 84:77.

Koszykarze Żalgirisu Kowno ze względu na wojnę na Ukrainie przygotowali specjalne koszulki na mecz z Barceloną. Samo spotkanie dostarczyło wielu emocji. Sarunas Jasikewicius szybko mógł cieszyć się z prowadzenia 9:0 swojej obecnej drużyny nad poprzednią. Jednak w drugiej kwarcie gospodarze odrobili straty i toczyli wyrównany pojedynek z liderem. Pod koniec trzeciej części gry Duma Katalonii prowadziła 63:54, ale kilka minut później było 65:65. Niespodziewanie w końcówce to Żalgiris lepszy wyraźnie lepszym zespołem i wygrał 91:84. To czwarte zwycięstwo litewskiej drużyny w pięciu ostatnich meczach, dzięki czemu odbiła się od dołu tabeli.