PKO Ekstraklasa: seria zwycięstw Legii podtrzymana

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 11.03.2022, 22:42

Spotkanie 25. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Łęczna a Legią Warszawa zakończyło się zwycięstwem gości. Po golu Rosołka padł wynik 1:0.

Mecz ten był bardzo ważny w kontekście utrzymania, ponieważ przed tą kolejką obie ekipy znajdowały się na granicy strefy spadkowej.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Kamila Kieresia zabrakło ich kluczowego zawodnika Janusza Gola, który pauzuje za żółte kartki. Aleksandar Vuković nie mógł za to wystawić do rywalizacji Yuriego Ribeiro, Bartosza Kapustki oraz Maika Nawrockiego.

W pierwszej połowie goście ze stolicy Polski przeważali na boisku, ale nic z tego dla nich nie wynikała, a do tego łęcznianie bronili się naprawdę solidnie.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie „Wojskowych”. Już w 52. minucie Bartosz Slisz wykorzystał nieporadność obrońców Górnika i pewnie wpakował futbolówkę do siatki. Analiza VAR wykazała jednak zagranie ręką pomocnika Legii i arbiter anulował to trafienie. Piętnaście minut później Maciej Rosołek zdobył już w pełni poprawnego gola. Goście już do końca meczu kontrolowali wydarzenia na boisku i dowieźli prowadzenie 1:0 do końca rywalizacji.

Wynik ten spowodował, że Legia przesunęła się już na dwunastą lokatę i oddaliła się od strefy spadkowej na cztery punkty. Górnik pozostał zaś na miejscu grożącym relegacją ligę niżej.

Górnik Łęczna – Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: 67’ Rosołek

Górnik: Gostomski – Leandro, Perez, Gerson – Krykun (83’ Mak), Drewniak, Gąska (72’ Banaszak), Serrano (83’ Rymaniak), Goliński (72’ Szramowski) – Śpiączka, Lokilo (83’ Wędrychowski)

Legia: Miszta – Johansson, Rose, Wieteska, Mladenović – Celhaka (46’ Rosołek), Slisz – Lopes (72’ Sokołowski), Josue, Wszołek (90+4’ Kastrati) – Pekhart

Żółte kartki: 60’ Gąska, 78’ Drewniak - 38’ Johansson, 42’ Celhaka

Sędzia: Szymon Marciniak