Fortuna 1 Liga: mocno zaskakująca porażka ŁKS-u [RELACJA ZE STADIONU]

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 12.03.2022, 19:58

Spotkanie 23. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy ŁKS-em Łódź a Stomilem Olsztyn zakończyło się zwycięstwem gości. Po dwóch trafieniach Mikity padł wynik 2:0.

Przed tym meczem piłkarze „Dumy Warmii” znajdowali się w strefie spadkową na szesnastej lokacie z 17. punktami na koncie. Zawodnicy „Rycerzy Wiosny” byli zaś na ósmej pozycji z dorobkiem 34. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami łodzianie wygrali 3:0 i również w rewanżu wydawali być się faworytem.

ŁKS już od samego początku miał sporą przewagę i widać było, że chciałby jak najszybciej "napocząć" swojego rywala. Już w pierwszych 20 minutach łodzianie kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. Kiedy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się bezbramkowo, w 45. minucie Patryk Mikita wykorzystał złe ustawienie obrońców ŁKS-u i wyprowadził Stomil na prowadzenie.

Drugie 45 minut ŁKS także rozpoczął bardzo intensywnie. W 59. minucie gospodarze zostali mocno osłabieni, po tym jak czerwoną kartką został upomniany bohater środowego starcia z Puszczą Niepołomice, Nacho Monsalve. Łodzianie jednak się nie poddawali i dzielnie starali się doprowadzić do wyrównania, tym samym kilka razy narażając się na groźne kontry olsztynian. Z każdą kolejną minutą na boisku robiło się coraz nerwowiej, o czym przekonał się trener łodzian Marcin Pogorzała, który również otrzymał "czerwo". W 86. minucie w końcu zobaczyliśmy gola, ale była to bramka dla Stomilu. Swoje drugie trafienie zaliczył Mikita. Ostatecznie wynik do końca meczu już się nie zmienił i ŁKS wręcz sensacyjnie przegrał ze Stomilem 2:0.

Wynik ten spowodował, że ŁKS nie wykorzystał szansy na wskoczenie do strefy barażowej. Dla Stomilu zaś te trzy "oczka" mogą okazać się bezcenne w kontekście ich walki o utrzymanie.

ŁKS Łódź  – Stomil Olsztyn 0:2 (0:1)

Bramki: 45' Mikita, 86' Mikita

ŁKS: Kozioł - Szeliga (88' Wszołek), Monsalve, Lorenc, Bąkowicz (83' Kowalczyk) - Kuźma (63' Dominguez) - Moreno, Ricardinho (63' Marciniak), Trąbka, Pirulo - Corral (63' Jurić)

Stomil: Tobiasz - Straus, Bwanga, Lafrance, Żwir - Kisiel (67' Sobol), Tymosiak (90+1' Tecław) - Moneta (80' Czajka), Toporkiewicz (67' Fundambu), Reiman - Mikita (90+1' Szramka)

Żółte kartki: 35' Moreno, 49' Corral, 63' Ricardinho - 35' Żwir, 35' Kisiel, 63' Toporkiewicz, 74' Tymosiak, 90+1' Mikita, 90+5' Bwanga

Czerwone kartki: 59' Monsalve

Sędzia: Jacek Małyszek