ATP Indian Wells: świetna gra i zwycięstwo Majchrzaka
sirobi 2018

• Data publikacji: 12.03.2022, 08:00

Kamil Majchrzak (75. ATP) po świetnej grze pokonał Aljaza Bedene (133. ATP) 6:1, 7:5 w I rundzie BNP Paribas Open w Indian Wells. Dla Polaka było to pierwsze zwycięstwo w karierze w turnieju rangi ATP 1000. W drugiej rundzie rywalem Kamila będzie Taylor Fritz (20. ATP).

Mecz od samego początku układał się fantastycznie dla naszego tenisisty. W pierwszych trzech gemach Kamil przegrał łącznie ledwie dwie piłki, szybko zdobywając przewagę przełamania i obejmując prowadzenie 3:0. W czwartym gemie Bedene odpowiedział, wygrywając przy własnym podaniu do zera, ale jak się później okazało, na nic więcej nie było go stać. Trzy następne odsłony to ponownie koncert Majchrzaka, który wygrał 12 z 13 kolejnych wymian, dzięki czemu już po dwudziestu minutach udało mu się zamknąć seta wynikiem 6:1.

W drugiej części spotkania gra była o wiele bardziej wyrównana, choć wciąż stroną dominującą był Polak, który miał break-pointy w pierwszym oraz siódmym gemie. Z kolei w ósmej odsłonie swoją jedyną szansę na przełamanie miał Słoweniec, ale Kamil obronił się i utrzymał serwis. Gdy wydawało się, że do rozstrzygnięcia seta potrzebny będzie tie-break, Majchrzak wypracował sobie trzy kolejne break-pointy w jedenastym gemie, a następnie wykorzystał ostatniego z nich, zdobywając przewagę w kluczowym momencie. Chwilę później było już po wszystkich i Kamil Majchrzak zamknął seta wynikiem 7:5 i cały mecz 2:0. Dla naszego zawodnika było to pierwsze zwycięstwo w turnieju rangi ATP 1000 w karierze. W drugiej rundzie rywalem Kamila będzie Taylor Fritz (20. ATP).

Kamil Majchrzak (POL) — Aljaz Bedene (SLO) [PR] 6:1, 7:5