Pekin 2022: przedostatni dzień igrzysk bez zdobyczy medalowych

  • Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 12.03.2022, 09:16

Za nami przedostatni dzień rywalizacji polskich sportowców na igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie. Niestety mimo wielu prób, wciąż pozostajemy bez medali. 

 

Sobota na arenach w Pekinie, dla polskich kibiców, kręciła się wokół paranarciarstwa biegowego. W biegu mężczyzn z niepełnosprawnościami wzroku. na średnim dystansie, zobaczyliśmy nasze 3 pary. Niestety nie były to wysokie miejsca, bo najlepsi Piotr Garbowski i jego przewodnik Jakub Twardowski zajęli jedenastą lokatę z czasem 38:46.2. Paweł Gil (przewodnik: Michał Lańda) i Paweł Nowicki (przewodnik: Jan Kobryń) zostali sklasyfikowani kolejno na czternastej i piętnastej pozycji z czasami 44:02.1 i 44:30.7. Po złoto w tej konkurencji sięgnął Kanadyjczyk Brian McKeever, który zanotował czas 33:06.6.

 

Również daleko poza okolicami podium sklasyfikowany został Witold Skupień, który startował w kategorii stojącej. Nasz zawodnik uzyskał czas 39:52.1 i zakończył rywalizację na miejscu jedenastym. W tej kategorii niezwyciężony był reprezentant gospodarzy - Chenyang Wang (33:07.8). 

 

Niedługo później oglądaliśmy występ Anety Górskiej, która wraz z przewodniczką Catherine Spierenburg startowała w kategorii niepełnosprawność wzroku. Niestety nasza zawodniczka nie ukończyła swojego przejazdu i zakończyła rywalizację na końcu stawki. Najlepsza w rywalizacji była Linn Kazmaier, która osiągnęła czas 41:40.8.

 

Kolejną rozgrywką, na której skupiliśmy naszą uwagę był bieg kobiet na średnim dystansie w kategorii stojącej. Startująca w nim Iweta Faron uzyskała całkiem dobry, ósmy wynik z czasem 44:20.4. Niepokonana tym razem była Oleksandra Kononova, która zwyciężyła z 27,3 sekundy przewagi nad Kanadyjką Natalie Wilkie.

 

Niestety nieco gorzej zaprezentował się Krzysztof Plewa, który w kategorii siedzącej zajął czternastą lokatę, po zanotowaniu czasu 36:13.7. Po złoto sięgnął reprezentant gospodarzy - Zhongwu Mao (29:10.7). 

 

Ostatnią konkurencją, ważną z perspektywy polskiej reprezentacji, był bieg kobiet w kategorii siedzącej, w którym startowała Monika Kukla. Nasza zawodniczka uzyskała w nim czas 31:50.2, co przełożyło się na jedenastą lokatę. Najlepiej w tej rywalizacji zaprezentowała się reprezentująca gospodarzy Hongqiong Yang.

 

Kinga Marchela

Studentka dziennikarstwa trenująca jeździectwo od przeszło 10 lat. Poza śledzeniem losów jeźdźców piszę o skokach narciarskich, Formule 1, triathlonie, łyżwiarstwie figurowym i curlingu.