EBL: ważny krok Startu w stronę utrzymania

• Data publikacji: 12.03.2022, 21:30

W Lublinie spotkały się drużyny walczące o utrzymanie w Energa Basket Lidze. Pszczółka Polski Cukier Start po bardzo wyrównanym meczu wygrała 79:78 z Hydrotruckiem Radom. Lublinianie wygrali po raz pierwszy u siebie w tym sezonie.

Mecz w Hali Globus w Lublinie był bardzo ważny w kontekście utrzymania w lidze, gdyż Pszczółka i Hydrotruck miały na swoim koncie odpowiednio pięć i cztery zwycięstwa. Start ostatnio dobrze się spisuje. Świadczą o tym awans do finału Pucharu Polski i wygrana ze Spójnią Stargard. Zespół Tane Spasewa jeszcze nie sięgnął po zwycięstwo u siebie. Szansa na to była w spotkaniu z ekipą z Radomia, która przegrała ostatnie 11 meczów.

W pierwszej kwarcie gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Żadna z drużyn nie zdobyła większej przewagi, a po dziesięciu minutach był remis 21:21 po trójce Anthony'ego Irelanda. Po trzech minutach drugiej części spotkania Start objął prowadzenie 29:23. Gospodarze utrzymywali kilka oczek zapasu, ale na 12 sekund przed końcem pierwszej połowy za trzy punkty trafił Danilo Ostojić. Tym samym po 20 minutach Hydrotruck przegrywał jedynie 38:39.

W trzeciej kwarcie zespół z Lublina ponownie odskoczył. Po celnym rzucie za trzy punkty Clevelanda Melvina Pszczółka prowadziła 59:50. Do zakończenia tej części meczu była minuta. W jej trakcie Hydrotruck zdobył osiem kolejnych punktów i znowu był blisko rywali. Czwarta odsłona meczu była także wyrównana. Na niecałą minutę przed końcem ważną trójkę dla gości na 76:73 trafił nowy zawodnik ekipy, Mike Davis Jr. Kolejne cztery oczka zdobył Start. Losy spotkania rozstrzygnęły się na linii rzutów wolnych. Najpierw dwa rzuty trafił Danilo Ostojić. Później zwycięstwo dzięki skutecznym trafieniom lublinianom dał Mike Scott. Zespół Tane Spasewa wygrał 79:78 i zrobił ważny krok do utrzymania w lidze.

Pszczółka Polski Cukier Start Lublin - Hydrotruck Radom 79:78 (21:21, 18:17, 20:20, 20:20)

Start: Melvin 21, Scott 14, Wilson 10, Taylor 10, Walker 8, Szymański 5, Kostrzewski 5, Dziemba 4, Jeszke 2, Stopierzyński, Pelczar, Ciechociński

Hydrotruck: Davis 25, Hill 21, Ostojić 18, Ireland 11, Lewandowski 2, Moore 1, Dzierżak 0, Zegzuła 0, Żmudzki 0, Hall, Okrutny, Zalewski.