Snowboard - PŚ: Polacy w drugiej dziesiątce

• Data publikacji: 12.03.2022, 15:15

W Piancavallo rozegrano pierwsze po igrzyskach olimpijskich zawody Pucharu Świata w snowboardowym slalomie równoległym. Wygrali Marc Hofer, a u kobiet ex aequo - Tsubaki Miki i Julie Zogg. Aleksandra Król zajęła 13. miejsce, a Oskar Kwiatkowski był 15.

Po igrzyskach olimpijskich snowboardziści alpejscy mieli dość długą przerwę przed powrotem do Pucharu Świata. Na koniec sezonu w ponad tydzień będą rywalizować aż na trzech stokach. Pierwszym z nich jest włoskie Piancavallo. W kwalifikacjach najlepiej z Biało-Czerwonych poradziła sobie Aleksandra Król, która zajęła 13. miejsce. Awansował także Oskar Kwiatkowski z 15. pozycji. Z rywalizacji mężczyzn odpadli 27. Michał Nowaczyk i 38. Mikołaj Rutkowski. Wśród kobiet Olimpia Kwiatkowska była 24., a 15-letnia Weronika Dawidek 28.

Polacy odpadli już w 1/8 finału. Król o ponad sekundę przegrała z Danielą Ulbing, czyli liderką Pucharu Świata. Kwiatkowski zaliczył upadek i do kolejnej fazy awansował Sangho Lee. Tym samym nasi reprezentanci zachowali miejsca z kwalifikacji. Do niecodziennej sytuacji doszło w finale kobiet. Tsubaki Miki oraz Julie Zogg uzyskały identyczny czas do setnej sekundy i obydwie zajęły pierwszą pozycję. Trzecia była Ramona Hofmeister po upadku Danieli Ulbing w małym finale. Do sensacji doszło w zmaganiach mężczyzn. Wygrał Marc Hofer, który po raz pierwszy w karierze awansował do fazy pucharowej. We włoskim finale pokonał on Edwina Corattiego, który popełnił duży błąd.