Premier League: Liverpool wygrywa na Amex Stadium

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 12.03.2022, 15:24

Sobotnie zmagania na angielskich boiskach rozpoczęliśmy starciem pomiędzy Brighton a Liverpoolem. Po ciekawym i dynamicznym meczu lepsi okazali się goście, wyrywając 2:0. Dzięki temu zwycięstwu zespół Jurgena Kloppa zbliżył się do Manchesteru City na odległość trzech punktów. Jakub Moder przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

W pierwszym kwadransie nie oglądaliśmy groźniejszych sytuacji na Amex Stadium. Dobrze jednak weszli w to spotkanie gospodarze, którzy nie przestraszyli się faworyzowanego Liverpoolu. Grali bardzo odważnie i szybko starali się odebrać piłkę rywalom. W 20. minucie goście objęli prowadzenie. Świetnym podaniem ze środka boiska popisał się Joel Matip, po czym Luis Diaz zdążył uderzyć piłkę głową przed wychodzącym z bramki Robertem Sanchezem i tym samym ucieszył kibiców „The Reds”. Podopieczni Jurgena Kloppa zdominowali przebieg meczu i nie pozwalali przeciwnikom na wyjście ze swojej połowy. Gra toczyła się głównie w środku pola, przez co tempo rywalizacji zdecydowanie spadło. Do przerwy Liverpool skromnie prowadził 1:0.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Piłkarze Brighton dobrze rozpoczęli, odważnie atakując rywali, ale nie udawało im się skierować piłki do siatki. Liverpool był bliski podwyższenia prowadzenia, lecz dobrej okazji nie wykorzystał Salah. Kilka chwil później Egipcjanin zrehabilitował się, wykorzystując rzut karny. Po tym trafieniu niewiele działo się na Amex Stadium. Goście kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalając podopiecznym Grahama Pottera na stworzenie dogodnej okazji. „The Reds” dowieźli wynik 2:0 do końca meczu i doskoczyli do lidera na trzy punkty. Dla Brighton jest to już piąta porażka z rzędu.

Brighton - Liverpool: 0:2 (0:1)

Bramki: 20' Diaz, 60' (k.) Salah

Brighton: Sanchez - Cucurella, Dunk, Veltman - March, Mac Allister, Bissouma (66' Welbeck), Alzate (46' Lallana, 53' Gross), Lamptey - Trossard, Maupay

Liverpool: Alisson - Robertson, van Dijk, Matip, Alexander-Arnold - Keita (65' Thiago), Fabinho, Henderson (86' Milner) - Diaz, Mane, Salah (65' Jota)

Żółte kartki: 56' Bissouma, 76' Mac Allister, 82' Maupay - 84' Fabinho

Sędzia: Mike Dean