Biathlon - PŚ: Elvira Oeberg najlepsza w masówce, Hojnisz tuż za "dziesiątką"
Steffen Prößdorf

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 12.03.2022, 16:50

Ostatnią konkurencją indywidualną podczas weekendu Pucharu Świata w Otepaeae był bieg ze startu wspólnego kobiet. Zwyciężyła Szwedka Elivira Oeberg, a podium uzupełniły Denise Herrmann oraz Marte Olsbu Roiseland. Jedyną przedstawicielką Polski była Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła dobrą 11. pozycję.

Bieg masowy charakteryzuje bezpośrednia rywalizacja między biathlonistkami. W sobotę było podobnie. Najlepsza okazała się Elvira Oeberg. Szwedka pomimo jednej karnej rundy podczas trzeciego strzelania, świetną dyspozycją biegową zapewniła sobie zwycięstwo. Na mecie wyprzedziła o 4.5 sekundy Niemkę Herrmann, która musiała pokonać dodatkowe 300 metrów biegu. Minimalnie za nią na trzeciej pozycji finiszowała Marte Olsbu Roiseland. Mniej niż 10 sekund do zwyciężczyni straciły Linn Persson oraz Francizka Preuss. Jedyną zawodniczką, która nie popełniła błędu na strzelnicy była Vanessa Voigt. Niemka ukończyła start na szóstej lokacie.

Jedyną zawodniczką reprezentującą barwy Polski, była Monika Hojnisz-Staręga, która udział w biegu masowym zapewniła sobie dobrym występem w sprincie. Polka tylko raz spudłowała podczas trzeciego strzelania i finalnie przekroczyła linię mety na 11. pozycji. Był to jej najlepszy start w tym sezonie Pucharu Świata oraz najlepszy pucharowy występ od stycznia 2021 roku.