PKO Ekstraklasa: bardzo ważne zwycięstwo Warty

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 12.03.2022, 17:18

Warta Poznań ucieka strefie spadkowej! W pierwszym sobotnim spotkaniu piłkarskiej PKO Ekstraklasy, podopieczni Dawida Szulczeka zwyciężyli z Górnikiem Zabrze 2:1 w 23. kolejce. Dzięki kompletowi punktów zespół z Poznania pozostanie poza strefą spadkową, niezależnie od wyników pozostałych spotkań.

Ubiegłotygodniowa porażka z Termalicą wiele może kosztować zespół z Poznania. Rewelacja poprzednich rozgrywek zajmowała ostatnie „bezpieczne” miejsce w tabeli przed rozpoczęciem tej kolejki spotkań, w związku z czym wyłącznie zwycięstwo z podopiecznymi Jana Urbana (aktualnie szóstej siły Ekstraklasy) dawało jej gwarancję pozostania „na powierzchni” bez oglądania się na wyniki konkurentów.

Tą świadomość widać było od pierwszych minut spotkania. To właśnie gospodarze posiadali optyczną przewagę, którą po kwadransie udokumentowali zdobyciem gola. Tuż zza pola karnego z rzutu wolnego uderzył Łukasz Trałka, nie dając szans na skuteczną interwencją bramkarzowi gości. Mecz nie był toczony w szybkim tempie, jednak po upływie pół godziny gracze Jana Urbana zdołali wyrównać. Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Krzysztof Kubica. Pomimo dwóch bramek do przerwy, wszyscy liczyli na lepsze widowisko po przerwie, bowiem oba trafienia były jedynymi celnymi uderzeniami obu zespołów.

W drugiej połowie działo się nieco więcej, jednak kibice obejrzeli tylko jednego gola. W 63. minucie kapitalne uderzenie zza pola karnego oddał Frank Castaneda, wprawiając w euforię kibiców. Odpowiedzieć próbowali Podolski oraz Janża, jednak bezskutecznie. Ostatecznie „Zieloni” dowieźli prowadzenie do końca spotkania, oddalając się od strefy spadkowej na trzy punkty.

Warta Poznań – Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

Bramki: 15’ Trałka, 63’ Castaneda – 31’ Kubica

Warta: Grobelny – Trałka, Szymonowicz (84’ Courtney-Perkins), Ivanov – Grzesik, Miguel Luis (72’ Papeau), Kupczak, Kiełb (84’ Matuszewski) – Castaneda (90+1’ Szmyt), Zrefak, Maenpaa (72’ Kopczyński)

Górnik: Bielica – Wiśniewski, Janicki, Szymański (46’ Cholewiak) – Dadok (80’ Pawłowski), Kubica (80’ Jules), Manneh (80’ Stalmach), Janża – Podolski, Krawczyk, Nowak (67’ Wojtuszek)

Żółte kartki: Manneh, Wiśniewski, Stalmach

Sędzia: Krzysztof Jakubik